Boleslav mohutně dotahovala a remizovala 8:8

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav ve vstupním utkání do Umea Scandic Cupu předvedl mohutný finiš a poté, co s Team Thorengruppen prohrával v polovině zápasu 0:6, nakonec remizoval 8:8. Tři góly vstřelil boleslavský tým v posledních minutách při hře v šesti bez brankáře. V pátek Mladá Boleslav nastoupí Wibax Pitea IBK (18.00).

Technology Florbal Mladá Boleslav - Team Thorengruppen 8:8 (0:4, 3:3, 5:1)

Branky a nahrávky: 32. Tom. Chroust (Novák), 32. Řehoř (Bína), 37. Ekl (Curney), 49. Pluhař (Novák), 56. Curney (Jelínek), 57. Jelínek (Natov), 59. Natov (Tokoš), 60. Tokoš (Curney) - 9. Berglund (Ställ), 12. Andersson (Höglin), 14. Hallberg (Hagert), 16. Andersson (Hallberg), 28. Höglin (Berglund), 30. Höglin (Lindström), 40. Bergstrand (Hagert), 56. Berglund (Öberg). Vyloučení: 5:1.Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 200.

Mladá Boleslav: Bauer (30. Musil) - Krzyžanek, Kadlec, Jelínek, Zakonov, Novák, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Řehoř, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber - Ekl.

Thorengruppen: Ställ - Hansson, Övergärd, Hagert, Hallberg, Sundström, Pedersen, Berglun, Wik Persson, Bergstrand, Flinkfelt, Risberg, Öhgren,Wadsten, Rikner, Hernandez, Öberg, Henriksson, Lindström, Sikström, Andersson, Höglin, Andersson.

Boleslav stejně jako před rokem zahájila Umea Scandic Cup proti Thorengruppen. Loni se soupeřem, který na jaře sestoupil ze švédské superligy, prohrála 3:6, teď z toho byl divový výsledek 8:8.

Českému týmu vůbec nevyšla první třetina, v níž zaostával ve všem od soubojů po herní kvalitu, do šance se prakticky nedostal a ztráta narůstala. V polovině zápasu bylo skóre 0:6, trenér Pazdera reagoval průběžně úpravami sestavy, místo Bauera nastoupil do brány Musil.

Boleslav snížila na 3:6 po brankách Tomáše Chrousta, Řehoře a Ekla v přesilovce, jenže trefa Bergstranda v čase 39:58 při odloženém trestu na hranici vysoké hole znovu dostala Thorengruppen do pohody.

Ve třetí třetině snižoval Pluhař na 4:7, velkou šanci pak měl Tomáš Chroust, tyč trefil bekhendem Bína, v pátém oslabení v zápase upravil na 5:7 Curney, jenže ještě tutéž přesilovku využil Berglund (5:8).

Ale nebylo to ztracené. Boleslav předvedla touhu porvat se o bod do poslední chvíle a po brankách v šesti bez brankáře v časech 56:39, 58:46 a 59:41 dotáhla zápas k remíze 8:8.