Boleslav nestačila na švýcarské mistry

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav po šesti letních vítězstvích poprvé v přípravě prohrál. Ve středu nestačil na švýcarské šampiony Floorball Köniz, kterým v Městské sportovní hale podlehl 1:5.

Technology Florbal Mladá Boleslav - Floorball Köniz 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Gruber – 5. Zaugg (Junkkarinen), 12. Zaugg (Alder), 19. Junkkarinen (Hutzli), 26. Iiskola (Junkkarinen), 48. Ruh (Pillichody). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 190.

Mladá Boleslav: Bauer (48. Musil) - Krzyžanek, Höffer, Řehoř, Kadlec, Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tad. Chroust, Ekl - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber.

Köniz: Eder (Genhart) – Castrischer, Baumann, Schmocker, Blaser, Saner, Gunter, Hutzli, Hirschi (C), Müller, Michel, Haldemann, Bolliger, Ledergerber, Zaugg, Dóža, Alder, Junkkarinen, Pillichody, Ruh, Iiskola, Schneider.

Na rozdíl od posledních zápasů s Tatranem (11:2) a Langnau (14:1) tentokrát Boleslav v ofenzivě nebyla zdaleka tak výrazná, dominantní a přesvědčivá.

I když konečný rozdíl tolik neodpovídá obrazu hry, Köniz předčil českého soupeře v přímočarosti. Boleslav řadu nadějných akcí a přečíslení nedotáhla. Domácí čekali na první gól až do stavu 0:4, pak se ve 47. minutě prosadil Gruber, jenže hned vzápětí švýcarskému týmu vrátil čtyřgólový náskok Ruh.

Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny za stavu 1:5 Boleslav sáhla ke hře v šesti bez brankáře, ale skóre už nezměnila.