Boleslav ovládla superfinálovou reprízu nad Vítkovicemi

Technology Florbal Mladá Boleslav slaví cenné vítězství v souboji jarních superfinalistů! Mistři zopakovali výhru nad Vítkovicemi, v 8. kole Tipsport Superligy je porazili na jejich hřišti 9:7. Čtyři body za dva góly a dvě nahrávky měl Jiří Curney.

1.SC TEMPISH Vítkovice - Technology Florbal Mladá Boleslav 7:9 (3:3, 3:4, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Šebesta (Hájek), 15. Hájek (Delong), 16. Šebesta (Rýpar), 24. Rýpar (Delong), 24. Jastřembský (Besta), 36. Bräuer, 54. Bräuer (Hubálek) - 2. Tad. Chroust (Novák), 8. Curney, 14. Natov (Curney), 29. Tom. Chroust (Pluhař), 34. Tad. Chroust (Curney), 37. Tom. Chroust (Jelínek), 40. Curney (Tomašík), 48. Tomašík (Tokoš), 60. Natov (Řehoř). Rozhodčí: T. Sojka, K. Sojka. Vyloučení: 3:5, navíc Novák (Boleslav) 5 minut za hrubost. Využití: 4:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 374.

Vítkovice: Souček - Firda, Polášek, Oborák, Sladký, Gattnar, Šebesta, Řezanina, Nehera, Vilím, Rýpra, Děček, Hájek, Bräuer, Hubálek, Jastřembský, Delong, Malina, Besta.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Jelínek, Novák, Kadlec - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Mladé Boleslavi se ve Vítkovicích povedl úvod a v první třetině vedla 2:0 a 3:1. Jenže pak hosté začali doplácet na nedisciplinovanost. Mimochodem, v utkání rozhodčí rozdali celkem 21 trestných minut.

V čase 14:05 byli současně vyloučeni Kadlec na dvě minuty a Novák na pět minut, což domácí využili k postupnému srovnání na 3:3. Vítkovice zkraje druhé třetiny dokonaly obrat na 5:3 díky Rýparovi (v další přesilovce) a Jastřembskému.

Mistry to však nepoložilo a makali dál. Brzy snížil Tomáš Chroust a po něm využil početní výhodu sourozenec Tadeáš k vyrovnání na 5:5. Po Bräuerově trefě vedly Vítkovice 6:5, ale to bylo naposledy v zápase. Za půl minuty znovu dorovnal stav Tomáš Chroust a před koncem druhé třetiny Curney využil přesilovku ke gólu na 7:6.

Curney mohl dovršit hattrick z trestného střílení, jenže ve 45. minutě ho neproměnil. Za dvě minuty přece jen navýšil boleslavské vedení Tomašík (8:6), ale závěr zdramatizoval v čase 53:57 skórující Bräuer.

Vítkovice se snažily o vyrovnání, k tlaku jim pomohly i přesilovky při vyloučeních Nováka a Tokoše, ale Boleslav to zvládla v oslabení, i při soupeřově hře bez brankáře. Na konečných 9:7 završil Natov v čase 59:56.

V příštím kole nastoupí Mladá Boleslav v pondělí 15. října od 18.10 hodin v Městské sportovní hale proti Liberci.