Boleslav po velkém boji prohrála se Spartou

O vítězi základní části Tipsport Superligy 2018/2019 rozhodne až poslední kolo. Čeští mistři doma prohráli se Spartou 5:7 a právě nedělní soupeř je vystřídal na prvním místě. Boleslav zakončí základní část v neděli 24. února v Liberci, Sparta hraje s Chodovem a i ten má šanci na prvenství.

Technology Florbal Mladá Boleslav - ACEMA Sparta Praha 5:7 (3:3, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Krzyžanek (Curney), 6. Gruber, 20. Krzyžanek (Curney), 31. Tom. Chroust (Krzyžanek), 44. Jelínek (Natov) - 13. Kareš, 15. Ujhelyi (Křenek), 19. Zouzal (Marvánek), 29. Ježek (Pažák), 34. Pažák (Časar), 45. Pažák (Ježek), 58. Krejča (Marvánek). Rozhodčí: Valenta, Žďárský.Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 615.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř, Novák - Tom. Chroust, Curney, Natov - Bína, Tomašík, Tad. Chroust - Tokoš, Pluhař, Gruber.

Sparta: Beneš - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Zouzal, Garčar, Košir, M. Bína, Marvánek, Pažák, Zeman, Křenek, Křenek, Svatoš, Burian, Kareš, Krejča, Časar, Kalaš, Pruner.

Oba nedělní soupeře doprovodili na hřiště mládežníci Technology Florbal Mladá Boleslav a FK Mladá Boleslav, kteří si později o přestávkách proti sobě zahráli florbal.

Do superligového klání lépe vstoupila Boleslav, která v šesté minutě po trefách Krzyžanka a Grubera vedla 2:0. Ještě v průběhu první třetiny otočili Kareš, Ujhelyi a v přesilovce Zouzal. Na 3:3vyrovnal těsně před úvodní přestávkou svým druhým zásahem Krzyžanek.

Jenže i ve druhé třetině museli domácí dotahovat. Na Ježkovu branku (3:4) odpověděl Tomáš Chroust, po Pažákově trefě (4:5) pro změnu vyrovnával v úvodu třetí dvacetiminutovky Jelínek (5:5).

V zaplněné Městské sportovní hale zápas gradoval ve třetí třetině: v čase 45:00 si Sparta vzala zpět vedení znovu díky Pažákovi, což bylo nakonec rozhodující. Boleslav i přes oborvský nápor a řadu šancí vyrovnat nedokázala, naopak v čase 57:20 přidal sparťanskou pojistku Krejča na 7:5.

Mladá Boleslav uzavře základní část utkáním v Liberci, Spartu čeká Chodov. Pořadí je aktuálně následující: 1. Sparta 62 bodů, 2. Boleslav 60, 3. Chodov 59.