Boleslav postupuje do semifinále play-off

V nejrychlejším možném čase postupuje Technology Florbal Mladá Boleslav do semifinále play-off. Obhájci titulu v neděli porazili Otrokovice v televizním utkání 10:3 a celou sérii ovládli 4:0. Semifinálového soupeře si Boleslav vybere ze dvou hůře umístěných postupujících po základní části. Série o postup do Superfinále začne v Městské sportovní hale v sobotu a v neděli 23. a 24. března.

Hu-Fa Panthers Otrokovice - Technology Florbal Mladá Boleslav 3:10 (0:1, 2:6, 1:3)

Branky a nahrávky: 21. Kittel (Pešat), 35. Petřík (Pešat), 55. Michal Nagy (Zapletal) - 5. Tokoš (Tad. Chroust), 21. Bína, 22. Tom. Chroust (Pluhař), 25. Bína (Natov), 36. Novák (Gruber), 37. Natov (Krzyžanek), 40. Natov (Curney), 45. Bína (Curney), 59. Natov (Bína), 59. Tokoš (Tad. Chroust).Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 312.

Otrokovice: Majrich - Sovják, Vykopal, Uhrinovský, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Gál, Zimmer, Pešat, Nagy, Kittel, Kvapil, Volek, Petřík, Čevela.

Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Höffer, Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber.

Mladá Boleslav potvrdila, že čtvrtfinálovým sériím naprosto dominuje. Naposledy prohrála čtvrtfinálový zápas 1. března 2014 s Bohemians. Od té doby zvítězila ve všech 24 čtvrtfinálových soubojích, od play-off 2015 ovládla každou čtvrtfinálovou sérii bez zaváhání 4:0. Stejně jako v roce 2016 to tentokrát odnesly Otrokovice.

Trenér Pazdera oproti sobotnímu třetímu utkání (výhra 7:5) udělal jedinou změnu, když do brány nasadil Musila místo Bauera. Otrokovicím chyběl gólman Michajlovič a zastoupil ho Majrich. A právě on měl v první třetině mnohem víc práce - čelil řadě boleslavských šancí, z nichž jedinou proměnil v páté minutě zblízka Tokoš.

Druhá třetina začala svižně: po šestnácti vteřinách Bína přidal druhý boleslavský gól, ale hned za dalších 26 vteřin korigoval Kittel. Ještě v úvodní pětiminutovce přidali své trefy Tomáš Chroust (3:1) a znovu Bína (4:1).

Boleslav diktovala dění na hřišti a mnoho na tom nezměnil ani snižující Petřík v 35. minutě, protože ještě do druhé pauzy Novák a dvěma zásahy Natov zvýšili už na 7:2.

Bína v úvodu třetí třetiny zkompletoval hattrick (8:2). Pět minut před koncem domácí Michal Nagy využil přesilovku. Ale poslední slova měla Boleslav. Natov po souhře s Bínou také završil hattrick a na konečných 10:3 zvýšil Tokoš.

Obhájci titulu jsou prvními postupujícími. Další čtvrtfinálové série Sparta - Bohemians, Chodov - Ostrava a Vítkovice - Střešovice ještě pokračují.

Semifinále začíná o víkendu 23. a 24. března, Boleslav do něj vstoupí dvěma domácími utkáními. Časy budou upřesněny - i podle případných televizních přenosů ČT sport.