Boleslav proti Ostravě rozhodla ve třetí třetině

Technology Florbal Mladá Boleslav si v 11. kole Tipsport Superligy připisuje vítězství, na svátek 28. října boleslavský tým porazil FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:2. Domácí měli v celém utkání výraznou převahu a rozhodli ve třetí třetině.

Technology Florbal Mladá Boleslav - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:2 (2:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 9. Tomašík (Gruber), 17. Bína (Curney), 45. Jelínek (Curney), 48. Gruber (Tokoš), 58. Curney (Bína) - 16. Mendrek (Jurdzin), 60. Mendrek (Sládek). Rozhodčí: Nábělek, Štengl.Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 352.

Mladá Boleslav: L. Bauer - Novák, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř, Kadlec - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Ostrava: Klobučník - Juhaňák, Lipový, Šebesta, Hrabal, Šindler, Eichner, Jurdzin, Daniš, Sládek, Mendrek, Posselt, J. Bauer, Kaloč, Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba.

Už hodinu před superligovým utkáním dorazila do Mladé Boleslavi dobrá zpráva z Ostravy, kde juniorský tým vyhrál 7:2 a zkompletoval šestibodový víkend, protože o den dříve porazil Vítkovice 5:4.

Ostravskému soupeři pak čelil i A tým, ale naplnit roli favorita v 11. kole nebylo jednoduché. Tomašík v deváté minutě ze středu otevřel skóre a po vyrovnání ostravského Mendreka vrátil Boleslavi vedení Bína pálící z první.

Boleslav pak tlačila soupeře, měla výraznou územní převahu i šance, ale i po druhé třetině platil zrádný stav 2:1. Až v úvodu třetí části Jelínek po souhře Curneyho a Natova proměnil přesilovku a na 4:1 přidal Gruber po chytré rozehrávce Tokoše z rohu rovnou před branku.

Razítko na výhru dal Curney, ke kterému pošťouchnul míček Bína do volného prostoru před brankáře, nejproduktivnější hráč soutěže měl spoustu času a bekhendovou kličkou překonal Klobučníka. Pak už jen ostravský Mendrek půl minuty před koncem snížil z přesilovky. Boleslav vyhrála 5:2.

O nadcházejícím víkendu nastoupí Technology Florbal Mladá Boleslav v České Lípě, hraje se v sobotu 3. listopadu od 19 hodin.