Boleslav si zastřílela v předvánočním zápase

Technology Florbal Mladá Boleslav stráví Vánoce na prvním místě Tipsport Superligy. Čeští mistři v předehrávce 17. kola v zápase věnovaném školákům porazili FbŠ Bohemians 12:6. Boleslav měla utkání na Podvinném mlýně od začátku pod kontrolou.

FbŠ Bohemians - Technology Florbal Mladá Boleslav 6:12 (0:4, 2:4, 4:4)

Branky a nahrávky: 22. Šebek (Čihák), 26. Zezulka (Ďopan), 44. Kolstrunk (Růžek), 45. Kopecký (Krbec), 54. Forman (Dobisík), 60. Juha - 2. Tokoš (Jelínek), 6. Curney (Zakonov), 12. vlastní Šebek, 13. Natov (Curney), 23. Natov (Bína), 23. Gruber (Tomašík), 25. Gruber (Tokoš), 36. Natov (Bauer), 45. Curney (Natov), 51. Zakonov (Pluhař), 52. Bína (Natov), 60. Bína (Natov). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 525.

Bohemians: Kratěk (13. Hyršl) - Zezulka, Šebek, Dobisík, Krebner, Juha, Forman, Buršík, Šneberger, Čihák, Ďopan, Kopecký, Kindl, Růžek, Krbec, Kolstrunk.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Mladá Boleslav položila gólový základ přesvědčivému vítězství už v první třetině, kterou vyhrála 4:0 po zásazích Tokoše, Curneyho, vlastní brance Šebka a prvním gólu Natova.

Ten už ve druhé třetině zkompletoval hattrick, mezi jeho dvě trefy vměsnal své zásahy také Gruber. Za domácí korigovali skóre Šebek a Zezulka.

V úvodu třetí třetiny snižoval Kolstrunk a upravil skóre na 3:8, ale hosté nepřipustili žádné drama, což demonstroval rychlou odpovědí Curney. Přestřelka se nakonec zastavila až na konečném stavu 12:6.

Mladá Boleslav bude mít klidné Vánoce, stráví je na průběžné vedoucí příčce Tipsport Superligy. V neděli 30. prosince od 12.45 hodin hraje boleslavský tým doma proti Tatranu Střešovice a už ve středu 2. ledna odlétá na Pohár mistrů do Švédska.