Boleslav snadno porazila Pardubice

V posledním domácím utkání před mistrovstvím světa slaví Technology Florbal Mladá Boleslav snadné vítězství. Boleslavský tým vyhrál 13:4 nad Sokolem Pardubice, když po polovině zápasu vedl už 9:1. Než začne šampionát, odehraje Boleslav ještě úterní šlágr Tipsport Superligy na hřišti vedoucí Sparty.

Technology Florbal Mladá Boleslav - Sokol Pardubice 13:4 (4:1, 5:2, 4:1)

Branky a nahrávky: 3. Tad. Chroust (Pluhař), 4. Natov (Krzyžanek), 9. Pluhař (Kadlec), 19. Natov (Curney), 22. Höffer (Jelínek), 22. Tom. Chroust (Pluhař), 23. Bína (Curney), 32. Zakonov (Höffer), 35. Curney (Natov), 45. Tokoš (Tomašík), 48. Natov (Novák), 49. Tokoš (Zakonov), 51. Tokoš (Tomašík) - 13. Zozulák (Pakosta), 35. Zozulák (Teichman), 37. Dlesk (Bílý), 45. Pakosta (Šmíd). Rozhodčí:Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 302.

Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Novák, Řehoř, Kadlec - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Pardubice: Haleš - Petr, Zozulák, Teichman, Dlesk, Škeřík, Slabý, Pakosta, Hušek, Šmíd, Prix, Žáček, Bílý, Černý, Krigovský, Kaluža, Formánek, Petržela.

Pro Mladou Boleslav byl nedělní podvečer v Městské sportovní hale jedním z těch jednodušších. Proti pardubickému soupeři, jemuž čelila i v jarním čtvrtfinále play-off, si pohodlně zastřílela.

Ve třetí minutě pálil přesně Tadeáš Chroust, necelou minutu po něm Natov a v první pauze se prosadili ještě Pluhař a znovu Natov, což byl základ pro vysoké skóre.

Boleslav se bavila florbalem, měla jasnou převahu, spoustu zakončení a střílela gól za gólem. O produktivitu se dělil celý tým, přičemž ve třetí třetině dokonal hattrick Natov a v rozmezí šesti minut ho nastřílel také Tokoš.

Domácí nakonec zvítězili 13:4, vyrovnali tím své střelecké maximum této sezony ze 6. kola, kdy porazili Brno 13:1 a dobře se naladili na úterní důležitý zápas na Spartě, kde budou čelit aktuálnímu lídrovi Tipsport Superligy. Hraje se od 19 hodin na Podvinném mlýně.