Boleslav - Sparta 4:5, ŠKO-ENERGO CUP začal prohrou

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav zahájil zápasový program sezony 2021/2022 na svém domácím turnaji ŠKO-ENERGO CUP. V rámci jeho středečního programu nastoupil i s pěticí nových posil proti Spartě a přestože vedl 4:0, prohrál smolně 4:5. Už ve čtvrtek čeští mistři nastoupí opět, znovu od 18.00 hodin, tentokrát proti reprezentaci do 19 let.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - ACEMA Sparta Praha 4:5 (3:0, 1:3, 0:2).

Branky a nahrávky: 6. Suchánek (Curney), 17. Pěnička (Korych), 20. Natov (Curney), 26. Tokoš (Gruber) - 26. Kareš (Zouzal), 30. Pruner (Bartoš), 32. Kolstrunk (Krbec), 44. Kolstrunk (Krbec) 60. vlastní. Rozhodčí: Brejcha, Herman. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0.

Mladá Boleslav: Tomšík - Gruber, Koláčný, Punčochář, Suchánek, Fořt, Natov, Fišera - Bína, Zakonov, Tad. Chroust - Tokoš, Beneš, Lebek - Korych, Curney, Pěnička - Zoufalý.

Mladoboleslavský trenér Petr Novotný neměl k dispozici ze zdravotních důvodů Hemerku a Tomašíka, zato viděl na vlastní oči poprvé v dresu s korunkou na dresu nováčky Beneše, Pěničku, Koláčného, Punčocháře a Fořta. Do branky poslal juniora Tomšíka.

Ten udržel čistý štít v první třetině, zatímco na druhé straně se prosadili Suchánek v přesilovce, Pěnička premiérově za Bolku a kapitán Natov pěkně umístěnou ranou.

Vedení 3:0 ještě domácí navýšili zkraje druhé třetiny o čtvrtou branku díky Tokošovi, ale další góly navzdory velkým šancím nepřidali a slovo si vzala Sparta. Ještě v průběhu prostřední dvacetiminutovky se dostala do kontaktu díky trefám Kareše, Prunera a Kolstrunka. Ten pak ve třetí třetině srovnal a osm sekund před vypršením základního času Pražané rozhodli po smolné teči ve velkém brankovišti.

Ve čtvrtek nastoupí Boleslav na ŠKO-ENERGO CUPU znovu. Program začíná opět v 18.00 hodin. Soupeřem bude česká reprezentace do 19 let.