Boleslav - Sparta 4:6, po tuhém boji první prohra v přípravě

Sobotní přípravné utkání proti Spartě, které z tribuny sledoval také bývalý hráč Bolky Jiří Curney, začalo ve velmi vysokém tempu. Dlouho bylo vyrovnané a v napínavém závěru strhla výhru 6:4 na svou stranu Sparta.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav – ACEMA Sparta Praha 4:6 (2:2, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 10. Bína, 12. Vařecha (Šebek), 28. Gašparík (Eliáš), 54. Suchánek (Natov) - 5. Fišer (Petráň). 13. Bohuslávek (Wertheim), 44. Košir (Wertheim), 51. Kos, 60. Wertheim, 60. Juha.  Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1.

První perioda proti soupeři, kterého boleslavský tým zná z play-off včetně toho posledního velmi dobře, začala velice vyrovnaně. Šance byly na obou stranách, ale jejich řešení bylo často neúspěšné. Až po kombinaci Petráně s Fišerem vstřelil druhý jmenovaný branku, když rychlou přihrávku před brankoviště nestihla obrana Bolky zachytit. Střelecky aktivní byla následně Bolka. Bergmanův pokus byl ale neúspěšný. Blíže k brance se dostal Natov, ale trefil jen tyč Benešovy branky. Postupně otočili skóre Bína a Vařecha, ale jen po minutě srovnal na 2:2 Bohuslávek. Sparta byla ke konci periody střelecky aktivnější, ale několik kvalitních zákroků předvedl Bauer. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Druhé dějství bylo v o poznání menší aktivitě než to první. Z postupných útoků se hráči obou týmů dostávali do zakončení, ale jak Bauer, tak Beneš, brankáři obou týmů, byli vždy perfektně připraveni. Až slovenská střela Ronalda Gašparíka v osmé minutě druhé třetiny prostřelila Martina Beneše a poslala Bolku do vedení 3:2. V ložené gólové akci se objevil i Michal Sládek, ale jen přestřelil. Další střelecké choutky hráčů Sparty Bauer s grácií zneškodnil. Více branek druhá třetina nepřinesla.

Závěrečná třetina nabídla strhující bitvu. První šance posledního dějství měla Bolka, když junior Bergman běžel z úhlu sám na gólmana Beneše, ale netrefil a na branku Bauera se valil rychlý brejk, který musel faulem na dvě minuty řešit Ronald Gašparík. Jenže na trestné lavici se neohřál ani pět vteřin, když okamžitě po rozehrávce Wertheima úspěšně zamířil Košir. Bylo srovnáno na 3:3, ale to Spartě nestačilo a i nadále hnala dopředu. Po úchvatném individuálním průniku a několika kličkách propasíroval míček za záda Bauera sparťanský Kos. Tuto nádhernou akci se však pokusil překonat boleslavský Suchánek, který z hranice velkého brankoviště vymetl všechny pavučinky Benešovy branky. Ke konci zápasu musel v důsledku zranění odstoupit Lukáš Punčochář. V poslední minutě zápasu rozhodl po střele příklepem sparťanský Michael Wertheim a do prázdné branky se ještě trefil Juha.

Sparta zvítězila 6:4 a pro Mladou Boleslav to bylo první zaváhání v třetím utkání předsezonní přípravy.

Naava po první prohře: Nejhorší dosavadní výkon

Třetí přípravné utkání proti Spartě hodnotil hlavní trenér Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav Joonas Naava.

Jaký byl zápas?

Těžký zápas, a když vidím výsledek, tak si myslím, že jsme si ho udělali těžký sami pro sebe. Mám pocit, že jsme to očekávali o něco jednodušší, ale bylo to opravdu těžké a soupeř byl opravdu dobrý. Sparta byla v dobrém rozpoložení a my jsme byli unavení a bohužel jsme do toho nedali stoprocentní úsilí hlavně v první periodě. Postupně jsme byli lepší a lepší, ale nestačilo to.

Překvapilo vás něco na Spartě?

Nic moc nás nepřekvapilo. Hrála odvážně a měla mnoho mladých hráčů, ale to jsme měli také. Celkově si myslím, že si výhru zasloužila. Možná jsme si vytvořili více šancí, ale tentokrát to nestačilo.

Byl to nejtěžší zápas v dosavadní přípravě?

Nejspíše ano, bylo to podobné jako proti Bohemians, ale od nás jednoznačně nejhorší předvedený výkon. Asi jsme si po suverénní výhře proti Liberci mysleli, že to půjde samo, ale musíme se vrátit nohama na zem.

Natov: Byli jsme vybláznění. Musíme se zlepšit

Jan Natov označil výkon proti Spartě za nejhorší v dosavadním průběhu přípravy. Přečtěte si všechny jeho odpovědi.

Jaké utkání bylo?

Snažili jsme se hrát ve vysokém tempu, trénovali jsme presink, ale bohužel jsme byli vyblázněni. Když jsme měli balónek, tak jsme měli mnoho ztrát, takže pro nás ztrátové utkání. Měli jsme pár gólových šancí, ale ne mnoho.

Bylo to nejtěžší z přípravných utkání?

Asi úplně ne, ale spíš jsme hráli nejhůře, takže možná proto to vypadá výsledkově takto. Byl to náš nejhorší zápas a my musíme zlepšit ty věci, které jsme proti Spartě dělali špatně.

Které?

Být klidnější na balónku. Slibné situace jsme řešili zbrkle. Z těchto situací vznikalo mnoho ztrát. Být chytřejší na balónku, to se musí zlepšit. Nehrát těžké balóny, ale jít jednoduše do branky.

Zpracoval: Karel Schamberger