Boleslav - Ústí 13:2, výhra v poháru s kanonádou v závěru

Pro Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boelsalv ve čtvrtek začala pohárová soutěž. V úvodním utkání vrcholové části v Městské sportovní hale podalo prvoligové Ústí nad Labem sympatický výkon, ale domácí v závěrečných pěti minutách nastříleli sedm gólů a dali výsledku jasnou podobu 13:2. Příští čtvrtek vyjede Bolka do Kladna, kde se střetne mimo jiné se svým bývalým dlouholetým hráčem Tadeášem Chroustem.

Milan Tomašík poslal Boleslav do vedení už v páté minutě v páté minutě, jenže Vondruška dokázal srovnat a držet remízový stav. Do kabin se poprvé odcházelo za stavu 3:2 pro domácí, takže velice nadějný výsledek pro Ústí.

Od tohoto momentu už však ústecký tým branku nevstřelil. Bolka si nakonec došla pro zdánlivě jednoduše vypadající výhru, zásadně se ale na výsledku podepsala závěrečná pětiminutovka, v níž domácí nastříleli sedm gólů. Hattrick dovršil Lukáš Punčochář.

Už za týden ve čtvrtek vyrazí Bolka do Kladna na další zápas Poháru Českého florbalu a vrcholovou část poté uzavře začátkem září v Praze proti nováčkovi Livesport Superligy Butchis.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav – Florbal Ústí 13:2 (3:2,3:0,7:0)

Branky a nahrávky: 5. Tomašík (Natov), 14. Tokoš (Gruber), 17. Beneš (Suchánek), 22. Delong (Natov), 35. Natov (Punčochář), 37. Punčochář (Delong), 56. Delong (Natov), 57. Zoufalý (Tokoš), 57. Šebek (Gašparík), 58. Punčochář (Beneš), 58. Besta (Tokoš), 59. Gašparík (Sládek), 60. Punčochář (Feigl) – 13. Vondruška (Hrabě), 19. Horn (Vítek). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváků: 105.