Boleslav ve čtvrtfinále vede 2:0 na zápasy

Úvodní čtvrtfinálový víkend vynesl Technology Florbal Mladá Boleslav dvě výhry. Na sobotní vítězství 5:2 navázali obhájci titulu nedělní výhrou 6:3. Boleslav tak v sérii vede 2:0. Třetí a čtvrtý zápas se hraje v Otrokovicích o víkendu 9. a 10. března.

Technology Florbal Mladá Boleslav - Hu-Fa Panthers Otrokovice 6:3 (1:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Natov (Curney), 25. Natov (Novák), 35. Curney (Tad. Chroust), 40. Tad. Chroust (Novák), 51. Curney (Krzyžanek), 60. Bína (Curney) - 16. Kvapil (Pešat), 49. Pešat (Gál), 55. Pešat (Kittel). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 275

Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Zakonov, Novák, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Pluhař, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Řehoř, Gruber.

Otrokovice: Michajlovič - Sovják, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Gál, Zimmer, Pešat, Michal Nagy, Kittel, Kvapil, Volek, Petřík, Čevela.

Mladá Boleslav se v nedělním druhém čtvrtfinále musela obejít bez zdravotně indisponovaných Novotného, Tomašíka a Jelínka. Kapitánskou pásku tak navlékl Natov a s ní na paži ve 14. minutě otevřel skóre. Rychle zareagoval na odražený míček a překonal Michajloviče.

Otrokovice se převážně bránily v zataženém bloku, ale stejně jako o den dříve vyrážely do nebezpečných brejků a jeden takový proměnil Kvapil po dobré práci Pešata.

Kapitán Natov podruhé úspěšně pálil v 25. minutě od mantinelu na zadní tyč, Boleslav vedla 2:1 a uklidňující náskok pak domácím zajistili Curney (3:1) a Tadeáš Chroust (4:1).

Ve třetí třetině snižoval Pešat na 2:4 z otrokovického pohledu, ale žádné drama nepřipustil Curney, který využil přesilovku přesně v momentě návratu vyloučeného Sovjáka zpět do hry (5:2).

Po chybě v boleslavské rozehrávce měli snadnou práci v úniku osamocení Pešat s Kittelem (5:3). Hosté necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny sáhli ke hře v šesti, ale do kontaktu už se nedostali a Bína dvanáct vteřin před vypršením času snadno poslal míček do prázdné brány. Boleslav zvítězila 6:3.

Třetí a čtvrtý zápas v Otrokovicích má o nadcházejícím víkendu jednotný začátek v sobotu i v neděli v 18 hodin. Nedělní zápas odvysílá ČT sport přímým přenosem.