Boleslav ztratila bod, Ostravu zdolala v prodloužení

Technology Florbal Mladá Boleslav ve 23. kole Tipsport Superligy zvítězil na hřišti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 5:4 v prodloužení. Dosavadní lídři soutěže tak ztratili bod a vedoucí pozici přepustili Spartě. V neděli nastoupí Boleslav doma v Městské sportovní hale od 17 hodin proti Otrokovicím.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - Technology Florbal Mladá Boleslav 4:5 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Sládek (Eichner), 30. Daniš (Sládek), 43. Hrabal, 60. Šindler (J. Bauer) – 23. Řehoř (Bína), 40. Natov (Höffer), 42, Tomašík (Tad. Chroust), 60. Řehoř (Tomašík), 61. Tomašík (Natov). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 161.

Ostrava: Laja – Kaloč, Juhaňák, Lipový, Zálesný, Hrabal, Šindler, Eichner, Jurdzin, Šebesta, Daniš, Sládek, Mendrek, Posselt, J. Bauer, Kuczera, Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba.

Mladá Boleslav: L. Bauer – Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř, Novák – Tom. Chroust, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Tad. Chroust – Bína, Novotný, Gruber.

Mladou Boleslav čekal v Ostravě dobrými předchozími výsledky povzbuzený a tedy nesnadný soupeř. Domácí bojují o play-off a podle toho vypadal jejich výkon. Byl koncentrovaný, bojovný, proti často velmi zatažené Ostravě se Boleslavi nehrálo moc dobře.

Domácí v první a druhé třetině dvakrát vedli, což jejich nadšení ještě povzbudilo. A nesrazil je ani přelom druhé a třetí třetiny, kdy nejprve před pauzou na 2:2 srovnal Natov a hned po návratu ze šaten udeřil Tomašík na 3:2.

Boleslav vedla jen 44 vteřin, než Hrabal znovu vrátil skóre na vyrovnaný stav. Diváci už možná přemýšleli o prodloužení, když se boleslavský Řehoř v čase 59:19 vytočil k euforické trefě na 4:3.

Ale publikum nakonec po 60 minutách opravdu neodcházelo, protože ostravský Šindler po pěkné sóloakci ještě stihl srovnat na 4:4. Do konce základní hrací doby v tu chvíli zbývalo 11 vteřin.

Tak jako v předchozích prodlouženích, které Boleslav v této sezoně odehrála, sáhl trenér Pazdera ke hře ve čtyřech bez gólmana, jíž proměnil po 56 vteřinách Tomašík.

Mladá Boleslav má dva body a tři kola před koncem základní části Tipsport Superligy je stále ve hře o prvenství. Potřebuje k němu určitě tři body z nedělního domácího utkání proti Otrokovicím. Začátek v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi je v 17 hodin.