BoleslavZug United
– : –
včera v 16:30 @ MSH Mladá Boleslav, IFF Champions Cup, úvodní zápas čtvrtfinále

Boleslav - Zug 3:1, úspěšný vstup do Champions Cupu

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav odehrál povedené úvodní čtvrtfinále IFF Champions Cupu. V domácím prostředí v téměř zaplněné Městské sportovní hale porazil úřadující švýcarské šampiony Zug United 3:1. Odveta se hraje v sobotu 28. září ve Švýcarsku.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav - Zug United 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Suchánek (Sládek), 25. Zakonov (Besta), 52. Lund (Sládek) - 24. Christen (Nilsberth). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 592.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Fořt, Suchánek, Zakonov, Lankinen, Hemerka, Feigl - Sládek, Tomašík, Lund - Tokoš, Zoufalý, Besta - Delong, Beneš, Vařecha.

Po devíti letech se vrátil do Mladé Boleslavi florbalový IFF Champions Cup a poprvé v novém formátu, kdy proti sobě týmy nastupují ve formátu doma - venku.

Boleslav začala doma a švýcarského mistra uplynulé sezony dokázala skolit. I když tomu skóre na první pohled nenapovídá, hrál se velmi zajímavý zápas se zápletkou až do posledních chvil.

Domácí vedli od třetí minuty po rychlé souhře, kterou ze středu zakončoval Suchánek. Zug vyrovnal díky Christenovi ve 24. minutě, ale neradoval se z vyrovnaného stavu dlouho, protože za 22 vteřin vrátil Bolce vedení dorážející Zakonov.

Tlačící se Zug za vyrovnáním schytal klíčovou ránu v závěru 52. minuty, kdy boleslavský brejk zakončil Fin Lund.

Mladá Boleslav zvítězila 3:1 a poveze si do Švýcarska nadějnou pozici. V sobotu 28. září bude v Zugu stačit i remíza. V případě vítězství domácích v základní hrací době rozhodne o postupujícím 10minutové prodloužení, případně nájezdy.