ŠtířiBoleslav
1:16(0:4, 0:6, 1:6)
ne 18. 8. 2024 17:00, Pohár Českého florbalu, vrcholová část

Č. Budějovice - Boleslav 1:16, další gólové představení v poháru

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav si i ve druhém utkání Poháru Českého florbalu v této sezoně pořádně zastřílel. Po domácím vítězství 15:3 nad Libercem se Bolce dařilo i na hřišti prvoligových Českých Budějovic, odkud si veze výhru 16:1.

FBC Štíři České Budějovice - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 1:16 (0:4, 0:6, 1:6)

Branky a nahrávky: 55. Králík (Peprný) - 2. Sládek (Zoufalý), 9. Šourek (Hlušička), 14. Fořt (Sládek), 18. Beneš (Delong), 21. Delong, 23. Vařecha (Besta), 30. Zoufalý (Lund), 32. Eliáš (Besta), 35. Sládek (Lund), 40. Feigl (Šourek), 48. Sládek (Zoufalý), 50. Lund (Sládek), 53. Vařecha (Suchánek), 54. Sládek (Lund), 58. Šourek (Suchánek), 58. Sládek (Lund). Rozhodčí: Beránek, Přibyl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváků: 187.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Veselý - Eliáš, Besta, Fořt, Suchánek, Hlušička, Feigl - Delong, Beneš, Vařecha - Sládek, Zoufalý, Lund - Holásek, Šourek, Bergman.

Mladá Boleslav nastoupila na jihu Čech ve značně omlazené sestavě. Do Českých Budějovic vůbec necestovali Bauer, Hemerka, Punčochář, Tokoš, Tomašík či Zakonov, naopak soupisku pro pohárové utkání tvořilo hned osm hráčů spadajících do juniorské kategorie, převážně reprezentantů.

Superligový tým měl však utkání plně pod kontrolou, v první třetině nastřílel čtyři góly, po 40 minutách dokonce zaokrouhlil skóre na desítku.

Jediný úspěch si domácí připsali až v závěrečné desetiminutovce za stavu 14:0 pro Boleslav, která do konce ještě překonala svůj střelecký výkon z předchozího pohárového utkání proti Liberci (15:3) a v Budějovicích přidala ještě o gól více.

Příprava na novou superligovou sezonu pomalu spěje do finiše, ve čtvrtek 22. srpna Boleslav cestuje do Švédska, kde ji čekají tři přípravné zápasy proti Kalmarsundu, Visby a Växjö.