Cenný skalp před pauzou! Boleslav porazila první Spartu

V posledním utkání před domácím světovým šampionátem si Technology Florbal Mladá Boleslav připisuje cenné a důležité vítězství. V dohrávce 13. kola Tipsport Superligy vyhrál boleslavský tým 5:1 na hřišti ACEMA Sparta Praha, pro kterou to byla první porážka v základní hrací době v superligové sezoně.

ACEMA Sparta Praha - Technology Florbal Mladá Boleslav 1:5 (1:2, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Zeman (Ježek) - 5. Bína (Curney), 11. Tad. Chroust (Curney), 30. Zakonov (Natov), 56. Tokoš (Řehoč), 56. Bína (Zakonov). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 2:1.Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 641.

Sparta: Beneš - Ježek, Bartoš, Ujhelyi, Čermák, Garčar, Košir, Marvánek, Pažák, Zeman, Svatoš, Burian, Lang, Kareš, Krejčka, Časar, Kalaš, Veselý.

Mladá Boleslav: Bauer - Novák, Zakonov, Jelínek, Řehoř, Kadlec, Höffer - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Mladá Boleslav se rozloučila před reprezentační přestávkou tím nejlepším způsobem. Vyhrála na hřišti Sparty, která dosud v sezoně ztratila jen dva body. To zároveň znamená, že boleslavský tým už zaostává za pražským lídrem jen o dva body.

Hosté podali koncentrovaný výkon a těžili z dobrého úvodu. První dva góly měly podpis nejproduktivnějšího hráče soutěže Curneyho, který nejdřív přihrál na gól Bínovi a pak i v přesilovce zpoza brány Tadeáši Chroustovi.

V 15. minutě snižoval Zeman z dálky, ale nakonec to byl jediný sparťanský zásah v zápase.

Před polovinou utkání Zakonov po rychlé rozehrávce Natova přesně pálil ke vzdálenější tyči a ve třetí třetině Boleslav svou výhru potvrdila.

Nejdřív nevyužila řadu šancí k uklidňujícímu čtvrtému gólu, až v 56. minutě ho vstřelil Tokoš. Gólovou akci rozjel svým průnikem Řehoř, připravil pozici pro Tokoše a ten nadvakrát dostal míček za Beneše. Pak už jen Bína dovršil skóre na 5:1 gólem do prázdné brány.

Tipsport Superligu teď přeruší reprezentační přestávka, od 1. do 9. prosince se v Praze hraje mistrovství světa. Domácí soutěž bude pokračovat 14. prosince.