Druhá vydřená výhra! Boleslav porazila Chodov 4:2

Technology Florbal Mladá Boleslav vede v semifinálové sérii play-off Tipsport Superligy nad FAT PIPE Florbal Chodov 2:0 na zápasy. Obhájci titulu k sobotní výhře 6:3 přidali nedělní vítězství 4:2 v přímém přenosu ČT sport. Série pokračuje v sobotu a v neděli 30. a 31. března v Praze na hřišti soupeře.

Technology Florbal Mladá Boleslav - FAT PIPE Florbal Chodov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Tad. Chroust (Curney), 12. Tomašík (Krzyžanek), 26. Pluhař (Řehoř), 60. Curney (Tom. Chroust) - 6. Švajný (Matejčík), 23. Řezáč (Krbec). Rozhodčí: Furmánek, Šolc.Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 205

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Höffer, Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber.

Chodov: Barák - Pražan, Maxa, Mikeš, J. Koutný, Kašovský, Vošta, T. Vávra, M. Vávra, Pražák, Ondrušek, Sýkora, Řezáč, M. Koutný, Švajný, Matejčík, Krbec, Podhráský, Doubek.

Také do druhého semifinálového pokračování vstoupila lépe Boleslav, které zajistil vedení už po 85 vteřinách Tadeáš Chroust. V první třetině poznamenané mnoha tresty vyrovnal po necelých šesti minutách Švajný, ale pak se při hře 4 na 3 prosadil Tomašík.

Zkraje druhé třetiny srovnal Řezáč na 2:2 a další slovo ve velké přetahované měl boleslavský Pluhař skórující v 26. minutě na 3:2.

Specifické utkání hrané v pozdním večerním nedělním čase v přímém přenosu ČT sport se definitivně rozhodovalo v posledních minutách. Oba týmy si vypracovaly dost šancí - Boleslav mohla navýšit vedení, Chodov mohl srovnat. Leč Bauer v boleslavské brance byl proti, stejně jako v sobotu předvedl několik nadstandardních zákroků.

A tak stejně jako v prvním semifinále dal tečku výsledku Curney do prázdné brány. Boleslav vyhrála 4:2 a v sérii vede 2:0.

O víkendu 30. a 31. března se hraje na pražském Jižním Městě.