Dva body ze zahajovacího zápasu v Otrokovicích

Úřadující mistři Technology Florbal Mladá Boleslav ze své premiéry v nové sezoně Tipsport Superligy vytěžili dva body. Získali je v Otrokovicích po obratu z 1:4, nakonec porazili soupeře 5:4 v prodloužení, a to navzdory několika absencím a problémům s dopravou na Moravu.

Hu-Fa Panthers Otrokovice - Technology Florbal Mladá Boleslav 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Kostka (Petřík), 11. Kvapil (Volek), 27. Volek (Pešat), 33. Vykopal (Volek) - 3. Ekl (Tomašík), 40. Tomašík (Jelínek), 44. Natov (Curney), 55. Jelínek (Natov), 63. Curney (Natov).Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 326.

Otrokovice: Michajlovič – Sovják, Rožnovják, Jurčík, Zapletal, Szweda, Kostka, Martin Nagy, Gál, Zimmer, Pešat, Michal Nagy, Švajný, Kittel, Kvapil, Volek, Vykopal, Petřík, Čevela.

Mladá Boleslav: Bauer – Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Novák, Kadlec – Bína, Curney, Natov – Tokoš, Tomašík, Ekl – Řehoř, Pluhař, Šlechta.

Podle průběhu dne to skoro vypadalo, jako by byl pátek třináctého. Ani pátek čtrnáctého Mladé Boleslavi asi moc nesvědčí, protože první hrací den nové superligové sezony se nevyvíjel dobře.

Trenér Pazdera musel škrtat v sestavě, ze zdravotních důvodů vypadli Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust i Jakub Gruber. Naopak premiéru v nejvyšší soutěži zažil sedmnáctiletý Sebastián Šlechta.

Boleslavská výprava strávila na cestě takřka sedm hodin. Vyjížděla před polednem, do Otrokovic dorazila před sedmou, což byl problém. Kvůli potížím na D1 proto zápas začínal o 20 minut později.

Hosté přesto měli dobrý úvod, vytvořili si tlak a Ekl dal úvodní gól, jenže Kostka brzy v přesilovce vyrovnal, Kvapil do první pauzy otočil na 2:1 a po dalších gólech Volka a Vykopala vedli Panthers už 4:1. Poplach!

Boleslav vrátily do hry dvě rychle proměněné přesilovky, v nichž Tomašík a Natov snížili na 3:4. Pazderův tým sevřel soupeře – mimochodem, v celém zápase vyhrál 29:12 na střely – a tlačil se k vyrovnání. To se povedlo Jelínkovi v čase 54:31.

Ještě zbyl čas pokusit se rozhodnout v základní hrací době, třeba jen v šedesáté minutě měli hosté tři dobré střelecké možnosti, ale Curney, Tokoš ani Tomašík v úplném závěru neskórovali.

Boleslav na začátku prodloužení vyhrála buly, šla do hry bez brankáře a ve čtyřech proti třem po sérii šancí rozhodla. Druhý bod trefil Curney.

V neděli Mladou Boleslav čeká domácí superligová premiéra proti Chodovu. V Městské sportovní hale se hraje od 17 hodin.