Liberec - Boleslav 4:5, třetí bod ve čtvrtfinálové sérii

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav vede ve čtvrtfinálové sérii play-off Livesport Superligy už 3:0 na utkání, v sobotu zvítězil na hřišti FBC Liberec 5:4 a na stejném místě může v neděli sérii ukončit.

FBC Liberec - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Mádlo, 23. Kučera (Kopecký), 16. Smutný (Wiener), 58. Kopecký (Wiener) - 10.  Bína (Sládek), 18. Gašparík (Zoufalý), 38. Delong (Beneš), 38. Zoufalý (Sládek), 55. Vařecha (Punčochář). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváků: 412.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Zoufalý, Gruber, Punčochář, Besta, Zakonov, Suchánek - Sládek, Gapšarík, Bína - Delong, Beneš, Vařecha - Tokoš, Tomašík, Šebek.

Mladá Boleslav zažila úspěšnou play-offovou sobotu. Nejprve zvítězili junioři v prvním čtvrtfinálovém utkání na hřišti Bohemians 4:3 v prodlouženi, na to navázali dorostenci v Turnově výhrou 6:0 v prvním zápase prvního kola play-off a uspěl i superligový tým, který v Liberci navázal na předchozí domácí vítězství 10:1 a 9:8.

Domácí Mádlo sice v úvodu zajistil Liberci vedení, ale po obratu Bíny a Gašparíka už ovládala dění na hřišti převážně Boleslav.

Po srovnání libereckého Kučery na 2:2 byla pro vývoj zápasu důležitá 38. minuta - v rozmezí 10 sekund se trefili Delong se Zoufalým a Boleslav odskočila do náskoku 4:2.

Pátá boleslavská trefa z hole Vařechy v 55. minutě vyburcovala Liberec ke hře v šesti bez brankáře, při které domácí ještě pořádně zdramatizovali závěr. Skórovali totiž Smutný s Kopeckým, vyrovnat už ale soupeř nezvládl.

Boleslav tak zvítězila 5:4 a v nedělním čtvrtém utkání (začátek v 15.00 hodin v SH Dukla Liberec) může rozhodnout o postupu do semifinále play-off Livesport Superligy.