Loučení s Jirkou Bouškou a výhra nad Českou Lípou

Dlouholetý útočník Mladé Boleslavi Jiří Bouška měl vítěznou rozlučku. Ve 22. kole Tipsport Superligy proti FBC 4CLEAN Česká Lípa naposledy nastoupil do Tipsport Superligy a Technology Florbal Mladá Boleslav vyhrál 7:2. V Městské sportovní hale si Bouškovo loučení nenechalo ujít 590 fanoušků.

Technology Florbal Mladá Boleslav - FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:2 (0:0, 2:1, 5:1)

Branky a nahrávky: 27. Natov (Curney), 31. Jelínek (Tomašík), 41. Natov (Curney), 49. Curney (Natov), 54. Gruber (Pluhař), 56. Natov, 59. Novotný - 22. Krajcigr (Petr Novotný), 53. Jansa (Slaný).Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 590.

Mladá Boleslav: Musil - Jelínek, Höffer, Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Novák - J. Bouška, Petr Novotný, P. Bouška - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust.

Česká Lípa: Dvořák - Tichý, Dzierža, Mlejnek, Kadlec, Karel, Jansa, Pastor, Petr Novotný, Slaný, Kněžour, Jirsa, Štěrba, Krajcigr, Vlček, Ekl.

Jiří Bouška zakončil kariéru 365. zápasem v nejvyšší soutěži a jeho závěrečnému startu předcházel slavnostní ceremoniál. Boleslavské legendě předali dárky jak dlouholetí spoluhráči, tak rodina, tak i kluboví partneři.

Speciálním překvapením pak bylo video s gratulacemi od blízkých lidí, osobností i sportovců. Jiří Bouška pak odehrál úvodní střídání v útoku se svým bratrem Pavlem a kapitánem Petrem Novotným.

Boleslav po bezbrankové první třetině musela otáčet skóre po trefě exboleslavského Krajcigra. Obrat zařídili Natov s Jelínkem, v úvodu třetí třetiny proměnil přesilovku Natov (3:1) a po jeho nahrávce ve 49. minutě zvyšoval Curney na 4:1.

Hosté na chvíli dýchali, když snižoval Jirsa na 2:4, ale hned vzápětí odpověděl Gruber a v 56. minutě Natov v oslabení potrestal českolipskou hru bez brankáře (6:2).

Česká Lípa to i dál zkoušela v šesti a pro závěrečný gól na 7:2 utekl vstříc prázdné bráně Novotný.

Mladá Boleslav tak zůstává na vedoucí pozici Tipsport Superligy.