Mladá Boleslav končí na Poháru mistrů čtvrtá

Technology Florbal Mladá Boleslav patří v konkurenci úřadujících šampionů elitních florbalových soutěží čtvrté místo. Obhájce českého titulu v zápase o bronz na Poháru mistrů nestačil na švýcarský Floorball Köniz, kterému podlehl 2:9. V sobotu ráno se boleslavský tým vrací domů.

Technology Florbal Mladá Boleslav - Floorball Köniz 2:9 (1:4, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Tomašík (Tokoš), 23. Tom. Chroust (Pluhař) - 1. Alder (Hirschi), 9. Zaugg (Castrischer), 11. Zaugg (Hutzli), 20. Hirschi (Zaugg), 27. Junkkarinen (Hutzli), 33. Michel (Zaugg), 39. Alder (Hutzli), 53. Alder (Hutzli), 58. Zaugg (Hirschi). Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 4:1. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 300.

Mladá Boleslav: Bauer (41. Musil) - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Řehoř, Tad. Chroust, od 2. třetiny Pluhař.

Köniz: Eder - Castrischer, Hirschi, Junkkarinen, Muller, Gurtner, Haldemann - Zaugg, Hutzli, Alder - Bolliger, Ledergerber, Pillchody - Ruh, Schmocker, Michel - Baumann, Blaser, Saner

Mladá Boleslav nastoupila do druhého utkání v Gävle 16 hodin po čtvrteční semifinálové porážce 5:10 se švédskou Storvretou a průběh souboje s Könizem ve velké míře určila první třetina.

Hned v prvním střídání se prosadil Švýcar Alder, a byť Tomašík v sedmé minutě vyrovnal, Könizu zajistili vedení 4:1 dvěma brankami Zaugg a těsně před koncem úvodní dvacetiminutovky Hirschi.

Před druhou třetinou udělal boleslavský trenér Pazdera změnu v sestavě a nasadil Pluhaře, jehož před cestou na Pohár mistrů limitovalo zranění z předvánočního superligového utkání proti Bohemians.

Právě Pluhař při svém prvním střídání připravil gólovou pozici pro Tomáše Chrousta, jenže pak Köniz trestal boleslavská vyloučení, Junkkarinen a Michel zvyšovali už na 6:2. Naopak Boleslav svou následnou početní výhodu nevyužila a skóre druhé třetiny završil Alder (7:2).

Do třetí třetiny nastoupil v boleslavské brance Musil místo Bauera, musel čelit dvěma oslabením, přičemž v tom druhém Alder přesnou trefou do pravého horního růžku dokonal hattrick a zvyšoval na 8:2.

Závěrečný devátý gól inkasovala Boleslav v závěru při pokusu v šesti bez brankáře.