Mladá Boleslav vyhrála pohárovou skupinu

Tým Technology Florbal Mladá Boleslav zakončil letní fázi Poháru České pojišťovny přesvědčivým vítězstvím 9:3 nad Sokolem Pardubice a ovládl skupinu. Teď bude čekat na svého soupeře pro osmifinále, kterému v kalendáři patří listopadový termín.

Sokol Pardubice - Florbal Mladá Boleslav 3:9 (1:2, 1:2, 1:5)

Branky a nahrávky: 3. Janeček (Šmíd), 26. Janeček, 49. Janeček - 12. Ekl (Tokoš), 19. Curney (Řehoř), 25. Novák, 30. Curney (Pluhař), 44. Novák (Pluhař), 50. Pluhař (Novák), 52. Gruber (Pluhař), 53. Curney (Krzyžanek), 53. Tokoš (Novák). Rozhodčí: Balla, Typl. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 170.

Pardubice: Levínský (31. Haleš) - Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Škeřík, Gregor, Slabý, Pakosta, Hušek, Šmíd, Prix, Žáček, Bílý, Černý, Krigovský, Formánek.

Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Kadlec, Zakonov, Řehoř, Novák, Höffer, Martínek - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tad. Chroust, Ekl - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber.

Boleslavský tým odjížděl do Skutče, kam Pardubice přesunuly svůj domácí pohárový zápas, ještě s čerstvými vzpomínkami na nedělní zaváhání v Praze. Na Jižním Městě boleslavský tým porazil Black Angels 6:5 až v prodloužení, přičemž ve třetí třetině ztratil tříbrankový náskok.

Nic takového se v Pardubicích neopakovalo, byť hosté za první dvě třetiny schytali pět dvouminutových trestů a navrch v zápase čelili také dvěma (neúspěšným) trestným střílením. Jenže za domácí pálil jen Janeček autor hattricku, jenž rozčlenil své trefy mezi všechny tři třetiny. Na boleslavské straně se stejný výkon povedl Curneymu, produktivní byli též Novák (2+2) a Pluhař (1+3).

Do utkání mimo jiné zasáhl na boleslavské straně též Martínek, další junior Šlechta byl připraven na střídačce.

Boleslav si pohlídala první místo ve skupině, ze druhé příčky postupují dál také Pardubice.