Mladá Boleslav vyhrála základní část Tipsport Superligy

Technology Florbal Mladá Boleslav jde do play-off 2019 z nejlepší výchozí pozice. Rozhodla o tom boleslavská výhra 5:1 v Liberci, a zároveň porážka Sparty 2:3 po nájezdech s Chodovem. Boleslav si za svého čtvrtfinálového soupeře vybrala Otrokovice. Série začíná v sobotu 2. března v Mladé Boleslavi.

FBC Liberec - Technology Florbal Mladá Boleslav 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Baudisch (Klucho) – 12. Pluhař (Tokoš), 31. Krzyžanek (Tad. Chroust), 36. Curney (Natov), 56. Bína (Jelínek), 60. Natov (Tom. Chroust). Rozhodčí: Černý, Janoušek.Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 180.

FBC Liberec: Janota – Kopecký, Klucho, Bitman, Valeš, Salát, Kološ, Marek, Rozkovec, Lhota, Veselý, L. Böhm, Baudisch, Ferdan, D. Böhm, Balatka, Kroupa.

Technology Florbal Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Řehoř, Novák - Tom. Chroust, Curney, Natov - Bína, Tomašík, Tad. Chroust - Tokoš, Pluhař, Gruber.

Mladá Boleslav před závěrečným kolem základní části neměla situaci ve svých rukou. Aby skončila první, potřebovala získat o dva body víc než Sparta v souběžně hraném zápase s Chodovem.

Už ke splnění prvního bodu, tedy výhry v Liberci, nevedla cesta z nejlehčích. Domácí vedli od páté minuty díky úspěšné střele Baudische. V místy bláznivé první třetině měly šance oba týmy, z domácího třeba Lhota, v bílých boleslavských dresech vyčníval často střílející Natov.

Byl to však Pluhař, kdo ve 12. minutě srovnal na 1:1 a ve druhé třetině zajistili Boleslavi klid Krzyžanek s Curneyem posunem skóre na 3:1.

Ve třetí třetině pojistili boleslavskou výhru Bína s Natovem, pro něhož to byl 49. gól v základní části a stal se jejím nejlepším kanonýrem.

Svou část úkolu, kterou Boleslav mohla ovlivnit, na hřišti zvládla, vyhrála 5:1 a čekala, jaký konečný výsledek se ukáže u zápasu Sparta – Chodov.  Aby to bylo drama se vším všudy, pražské derby šlo za stavu 2:2 do prodloužení. Boleslav k prvenství po základní části potřebovala chodovské dvoubodové vítězství. Chodovští v prodloužení trefili tyčku, zápas dospěl k nájezdům, v jejichž páté sérii bílomodří rozhodli - o svém vítězství i prvenství Mladé Boleslavi v základní části.

Mladá Boleslav tak navázala na svá dílčí prvenství ze sezon 2014/2015, 2016/2017 a 2017/2018 a vítězem základní části se stává potřetí v řadě. Počtvrté bude útočit na účast v Superfinále.

Výběr čtvrtfinálového soupeře proběhl v neděli večer a Boleslav si vybrala Hu-Fa Panthers Otrokovice. Série začíná v sobotu 2. března od 19.30 hodin v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi.