Oslabená Boleslav doma těsně padla s Chodovem

Bez čtyř nemocných hráčů základní sestavy a v hodně improvizovaném složení nastoupil tým Technology Florbal Mladá Boleslav do svého prvního domácího utkání v Tipsport Superlize 2018/2019. Oslabená Mladá Boleslav prohrála s pražským Chodovem 5:6.

Technology Florbal Mladá Boleslav - FAT PIPE Florbal Chodov 5:6 (1:3, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 19. Curney (Natov), 35. Řehoř (Tomašík), 52. Curney, (Natov), 57. Řehoř, 59. Curney (Jelínek) - 2. Řezíč, 6. Ondrušek (Pražan), 16. Řezáč (M. Podhráský), 32. Ondrušek (M. Vávra), 56. Řezáč, 59. Ondrušek. Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 351.

Mladá Boleslav: Bauer - Kadlec, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek - Řehoř, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Ekl - Novák, Pluhař, Gruber.

Chodov: Barák - Pražan, Maxa, Mikeš, J. Koutný, Kašovský, Vošta, T. Vávra, M. Vávra, Ondrušek, Sýkora, Řezáč, Matejčík, Krbec, Plíhal, M. Podhráský, Doubek, Strnad.

Už v pátek v Otrokovicích chyběli Mladé Boleslavi Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust a Jakub Gruber. Poslední jmenovaný sice v neděli nastoupil, ale pro změnu ulehli Jakub Bína a Aleš Höffer. Trenér Jan Pazdera tak neměl ani jednu kompletní formaci, s níž pracoval v přípravě a musel hodně improvizovat.

Než si všechno sedlo, domácí prohrávali v první třetině 0:3. Dva góly dal Řezáč, jeden Ondrušek. Do pauzy alespoň snížil Curney na 1:3.

Ve druhé třetině přidal svůj druhý gól Ondrušek, pak korigoval na 2:4 Řehoř po hezké souhře s Tomašíkem. Boleslav makala a přiblížila se při své druhé přesilovce v polovině třetí třetiny, kterou využil Curney.

Když Řezáč v čase 55:58 dokonal hattrick, bylo zle (3:5), ale za 36 vteřin vrátil Boleslav do hry po hezkém průniku Řehoř. 4:5.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny si trenér Pazdera vzal oddechový čas. Jenže rozehrávka se nepovedla a Ondrušek snadno do prázdné brány završil hattrick. 4:6. Domácí se nevzdali a v čase 58:32 Curney snižoval na 5:6. Boleslav dál bojovala o vyrovnání, Curney měl dvě slibná zakončení, ale Chodov už odolal a má tři body.