První vybojované vítězství v semifinále!

Technology Florbal Mladá Boleslav vede v semifinálové sérii play-off Tipsport Superligy nad FAT PIPE Florbal Chodov 1:0. Obhájci titulu v Městské sportovní hale před 605 diváky porazili pražského soupeře 6:3. Druhé utkání série se hraje v neděli od 20.15 hodin na stejném místě.

Technology Florbal Mladá Boleslav - FAT PIPE Florbal Chodov 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Tokoš (Tad. Chroust), 14. Natov (Höffer), 24. Tom. Chroust (Gruber), 33. Curney (Krzyžanek), 37. Pluhař (Höffer), 60. Curney (Krzyžanek) - 11. Pražan (Ondrušek), 23. Krbec (Maxa), 28. Řezáč (Krbec). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení:0:0. Diváci: 605

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Höffer, Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber

Chodov: Barák - Pražan, Maxa, Mikeš, J. Koutný, Kašovský, Vošta, T. Vávra, M. Vávra, Pražák, Ondrušek, Sýkora, Řezáč, M. Koutný, Švajný, Matejčík, Krbec, Podhráský, Doubek.

Ještě před startem úvodního semifinálového zápasu Boleslav pogratulovala rekordmanům základní části Jiřímu Curneymu (87 bodů) a Janu Natovovi (49 gólů) k jejich unikátním počinům, které mají historický podtext. Došlo i na narozeninovou gratulaci dvěma elévům z mladoboleslavského týmu.

Městská sportovní hala se výborně zaplnila, fandilo 605 diváků, mezi nimi i početná návštěva z klubu Prague Tigers, jehož elévové doprovodili na hřiště hráče Chodova a o přestávkách si zahráli proti mládeži domácího klubu.

Boleslav v první třetině a v úvodu té druhé třikrát vedla díky ģolům Tokoše, Natova a Tomáše Chrousta, ale Chodov pokaždé srovnal.

Až po polovině zápasu domácí dokázali odskočit, když na 5:3 posunuli skóre Curney s Pluhařem.

Za dvougólového vedení Boleslavi ve třetí třetině převedl několik důležitých zákroků brankář Bauer, výborně si například poradil s chodovskou standardkou zblízka ve 49. minutě nebo při nebezpečných soupeřových přečísleních a závarech kolem brankoviště.

Boleslav si vítězství vydřela, odbojovala klíčovou třetí třetinu a výhru korunoval Curney 48 vteřin před koncem trefou do prázdné brány na 6:3.

Druhé semifinále se hraje v neděli od 20.15 hodin v Městské sportovní hale a přímý přenos vysílá ČT sport.