Šestistovka Curneyho, návrat Novotného a výhra nad Brnem

Mladá Boleslav se vrací z pátečního 19. kola Tipsport Superligy z Kuřimi s dobrými zprávami. Nad Brnem si připsala vítězství 10:4, do sestavy se vrátil kapitán Petr Novotný a metu 600 bodů v základní části nejvyšší soutěže pokořil Jiří Curney.

Bulldogs Brno - Technology Florbal Mladá Boleslav 4:10 (1:3, 3:2, 0:5)

Branky a nahrávky: 11. Mráz (Němec), 28. Pešek (Kadavý), 28. Konečný (Grlický), 32. Grlický (Ulman) - 8. Natov (Curney), 17. Tom. Chroust (Pluhař), 20. Curney (Jelínek), 32. Curney (Jelínek), 36. Curney (Natov), 43. Tomašík (Jelínek), 49. Bína (Natov), 51. Tad. Chroust (Novák), 52. Novák (Krzyžanek), 59. Natov (Curney). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 206.

Brno: Bartek - Černovický, Mráz, Lorenc, Ulman, Grlický, Němec, Vojtíšek, Kadavý, Pešák, Galuszka, Koláčný, Marek, Michálek, J. Novotný, Konečný, Surkoš, Žák, Pešek.

Mladá Boleslav: Musil - Krzyžanek, Zakonov, Jelínek, Höffer, Novák, Řehoř - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Gruber - Tom. Chroust, Pluhař, Tad. Chroust - Novotný.

Jiří Curney má historický primát české ligy. Nejen že je historicky neproduktivnějším hráčem základní části i nejlepším střelcem, teď jako první pokořil metu 600 bodů.

Povedlo se mu to druhým bodem utkání proti Brnu dvě vteřiny před koncem první třetiny, kdy proměnil přesilovku.

Curney nakonec zakončil zápas na pěti bodech a dál jasně vede produktivitu probíhajícího ročníku.

Mladá Boleslav rozhodla zápas v nově otevřené Sportovní hale v Kuřimi ve třetí třetině - to už byl na hřišti i kapitán Petr Novotný, který naskočil poprvé v sezoně.

Hosté postupně odskočili z 5:4 až na 10:4 a nemuseli se v závěru strachovat o vítězství.

Navíc je čeká důležitá neděle - zamíří do Prahy na Jižní Město, kde od 17 hodin budou čelit Chodovu.