Velkolepý obrat na konci! Boleslav už vede v semifinále 3:0

Technology Florbal Mladá Boleslav dělí v semifinále jediná výhra od postupu do Superfinále. Obhájci titulu vyhráli na Chodově 5:3, přestože v předposlední minutě ještě prohrávali 2:3. V neděli od 20.15 hodin se hraje čtvrtý zápas na Jižním Městě, přímý přenos vysílá ČT sport.

FAT PIPE Florbal Chodov - Technology Florbal Mladá Boleslav 3:5 (2:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. Vošta (Švajný), 16. Krbec (Řezáč), 39. Pražan (M. Vávra) - 25. Curney (Tomašík), 40. Curney (Natov), 59. Natov (Krzyžanek), 60. Natov (Curney), 60. Tokoš (Novák).Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 460.

Chodov: Barák - Pražan, Maxa, Mikeš, J. Koutný, Kašovský, Vošta, T. Vávra, M. Vávra, Pražák, Ondrušek, Sýkora, Řezáč, M. Koutný, Švajný, Matejčík, Krbec, Podhráský, Doubek.

Mladá Boleslav: Bauer - Krzyžanek, Zakonov, Řehoř, Höffer, Novák - Bína, Curney, Natov - Tokoš, Tomašík, Tad. Chroust - Tom. Chroust, Pluhař, Gruber.

Boleslavský trenér Pazdera do třetího pokračování poslal stejnou sestavu, která vybojovala předchozí dva semifinálové body doma. Jenže venku to nezačalo dobře - Chodov vtrhnul do zápasu s vervou a díky gólům Vošty a Krbce získal náskok 2:0.

Právě Krbec byl v úvodu druhé třetiny vyloučen a přesilovku využil Curney ke snížení po krásné nahrávce Tomašíka. Boleslav po vstřelení kontaktního gólu ožila, měla více ze hry a ohrožovala Baráka.

Tuhle pasáž utnulo ve 37. minutě vyloučení Nováka a přesně ve vteřině jeho návratu dostal míček do boleslavské branky zblízka Pražan. Boleslav snížila na 2:3 dvě sekundy před druhou přestávkou, když Curney po rychlé rozehrávce využil standardku.

Boleslav měla ve třetí třetině řadu šancí vyrovnat, dlouho se střelecky trápila, ale skóre otočila v neuvěřitelném závěru. V předposlední minutě hosté sáhli ke hře v šesti bez brankáře, Natov v čase 58:52 vyrovnal a za dalších 14 vteřin už pálil na 4:3. Do šesti tak musel i Chodov a razítko na boleslavskou výhru dal v čase 59:43 Tokoš.

Boleslav vede v semifinále 3:0 na zápasy.