Vinohrady - Boleslav 2:5, povinné vítězství v Praze

I ze druhého venkovního superligového utkání v sezoně si Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav odváží tři body. V nedělním večeru zvítězil nad TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2. Už v úterý nastoupí tým trenéra Petra Novotného znovu v Praze, tentokrát v rámci Poháru Českého florbalu. V šestnáctifinále bude soupeřem Butchis, nováček druhé nejvyšší soutěže.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Pergler (Plíhal), 48. Pergler (Plíhal) - 1. Natov (Suchánek), 19. Tokoš (Krebner), 20. Gruber, 20. Pěnička (Tomašík), 23. Hemerka (Gruber). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváků: 105.

Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav: Bauer - Zakonov, Suchánek, Krebner, Punčochář, Hemerka, Gruber - Sládek, Tomašík, Natov - Tokoš, Beneš, Chroust - Bína, Zoufalý, Pěnička.

Mladá Boleslav v neděli v Praze nastoupila ke druhému ze tří zápasů, které jí program nachystal v rozmezí pěti dnů. Na páteční domácí vítězství 12:7 nad Ostravou navázala i proti Vinohradům - ke třem bodům nakročila už v první třetině. Hned po 23 vteřinách otevíral skóre Natov, a přestože z pokračujícího náporu hosté další gól nevytěžili a naopak srovnal vinohradský Pergler, ještě do pauzy navýšili na 4:1 postupně Tokoš, Gruber a Pěnička.

Ve druhé třetině skóroval „jen“ Hemerka a Bolka s vedením 5:1 směřovala k vítězství, které patří víceméně do kategorie povinných. Závěrečných dvacet minut posunulo skóre na konečných 2:5 z vinohradského pohledu.

V úterý vyrazí Boleslav znovu do Prahy, jen Vinohrady vymění za nedalekou sportovní halu VŠE, kde bude pohárovým soupeřem Butchis, nováček druhé nejvyšší soutěže a současně její aktuální lídr. Začíná se v 19.00 hodin.

V domácím prostředí se čeští mistři představí znovu v pondělí 17. října od 19.30 hodin proti FbŠ Bohemians.