Béčko má z víkendu tři body

Osmým a devátým kolem o víkendu pokračovala divize B, které se účastní mladoboleslavské béčko. Na sobotní výhru 5:3 v Kutné Hoře tým nedokázal navázal o den později, kdy podlehl rezervě Královských Vinohrad 5:11.

Mužské béčko hrálo v sobotní podvečer náročný zápas proti houževnaté Kutné Hoře. Pouze v devíti hráčích v poli a s dobře chytajícím brankářem Nechvilkou se museli B-BILLY BOYs popasovat s florbalově ne zcela zdatným, o to více však běhavým soupeřem, který nedal jediný souboj zadarmo.

Boleslavským gólově vyšel úvod zápasu, především útočné trojici Volf, Hostinský, Veselý. Poté však přenechali iniciativu agilním domácím. Rozhodujícím faktorem hostujícího vítězství byla dobře takticky odehraná závěrečná třetina, ve které béčko i přes postupný úbytek sil zkušeně pohlídalo hubenou výhru a zisk dobrých tří bodů do tabulky.

Pro nedělní zápas s rezervou Královských Vinohrad se béčková sestava částečně obměnila a za B tým hrající juniorský trenér Petr Pánek nominoval partu G2-ligových juniorů. Odpočinuté a dravé mládí mělo být hlavním motorem týmu proti fyzicky i florbalově velmi zdatnému soupeři.

Opak byl ovšem pravdou a v juniorské pětce byl jejím nejživějším článkem právě hrající juniorský trenér Pánek. Ve spojitosti s únavou zbytku týmu ze sobotního zápasu svítilo na světelné tabuli po dvou třetinách skóre 8:0 pro domácí Vinohrady.

Ve třetí třetině se boleslavští přeci jenom vzchopili a zápas „dokormidlovali“ do konečného skóre 11:5. Nominovaní mladíci, hrající nejvyšší juniorskou soutěž, v tomto utkání čtvrté nejvyšší mužské úrovně selhali a snad až na jednu výjimku nepotvrdili oprávněnost nominace. Zdvižený prst pro příště.

Divize B, 8. kolo: FBC Kutná Hora - BILLY BOY Florbal MB B 3:5 (1:3, 2:1, 0:1).

Divize B, 9. kolo: TJ Sokol Královské Vinohrady B - BILLY BOY Florbal MB B 11:5 (4:0, 4:0, 3:5).