Bína po reprezentační misi: Musím na sobě hodně pracovat

Bojuje na třech frontách. Florbalový talent Jakub Bína táhne juniorský tým Mladé Boleslavi, sbírá první starty v seniorské Tipsport Superlize a o posledním víkendu k tomu přidal starty za reprezentaci do 19 let na Euro Floorball Tour v Brně.

"Hrozně jsem si to užil - na hřišti i mimo něj. Jsem rád, že jsem mohl být součástí týmu,” líčí 17letý útočník.

Na turnaji poznal sílu juniorských mistrů světa z Finska (2:6), proti Švýcarsku (8:9) skóroval.

Mrzelo vás, že jste nebyl přímo na hřišti při senzační výhře nad Švédskem (5:4 po nájezdech)?

Trochu ano, ale zahrál jsem si hodně podobný zápas proti ještě lepším Finům. Je jen škoda, že jsme s nimi dokázali hrát vyrovnaně jen dvě třetiny. Bohužel jsme nezvládli prvních deset minut třetí třetiny, kdy nám soupeř ukázal svou kvalitu.

Jak jste se cítil na hřišti v reprezentačním dresu?

Víc mě bavil zápas proti Švýcarsku, protože jsme si po dvou zápasech bránění taky konečně trochu užili hru s míčkem. Byli jsme lepší než Švýcaři, ale stejně jako dospělá reprezentace jsme nezvládli třetí třetinu.

Potěšil vás aspoň vstřelený gól?

Jsem rád, že mi to tam spadlo. Ale měl bych větší radost, kdybychom zápas dotáhli do vítězného konce.

Projevilo se, že většina soupeřů měla v Brně starší a zkušenější hráče?

Je pravda, že byli fyzicky a silově lépe připraveni, ale je pozitivní, že jsme s nimi dokázali hrát vyrovnaně.

Jak reprezentační trenér Jiří Jakoubek hodnotil turnaj?

Pochválil nás za sedm z devíti třetin, ve kterých jsme plnili to, co jsme měli a se soupeři hráli vyrovnaný florbal. Musíme dál makat, makat a makat. Jen tréninky nestačí, musíme pracovat víc a víc. Třeba s naší juniorskou soutěží v Česku se tempo mezinárodních zápasů vůbec nedá srovnávat.

Vy už dostáváte prostor na hřišti i v Tipsport Superlize. Pomáhá vám to?

Prostoru jsem dostal hodně, za což jsem hodně rád. Ale rozdíl mezi juniorskou a chlapskou soutěží je strašně velký. Cítím, že na sobě musím hodně pracovat.

A co Mladá Boleslav v juniorské G2 lize? Po čtyřech výhrách jste třikrát prohráli. Jak se dostat zpátky na vítěznou vlnu?

Postupně jsme narazili na těžší soupeře, ale to nás nesmí zastavit. Věřím, že to o víkendu zlomíme - třeba i s podporou fanoušků!