Chodov vs. Boleslav! Medailisté poprvé v sezoně proti sobě

Tipsport Superliga 2015/2016 se chystá na souboj medailistů z minulé sezony. Bronzová Mladá Boleslav na hřišti zlatého Chodova. Dohrávka 3. kola začíná ve středu 5. října v 19.30 hodin, hraje se ve Sportovní hale Jižní Město.

Nastává čas prvního střetu medailistů z minulé sezony. Když hraje Mladá Boleslav s Chodovem, nikdy to není nuda.

Stačí vzpomenout na zápasy z posledního ročníku. Doma Boleslav dramaticky rozhodla o ligové  výhře 4:3 v poslední minutě a podobný závěr mělo i pohárové semifinále, které Boleslav vyhrála 6:5 rozdílovým gólem v minutě předposlední. Na Chodově na konci února naopak slavil tým z Jižního Města vítězství 13:6.

Vzájemný zápas v základní skupině Czech Open 2016 Boleslav ovládla 2:1.

Ale to už je minulost. A současnost? Chodovu svítí v tabulce zatím jen tři body z jediného utkání se Spartou (9:6). Úvodní zápas, v němž úřadující mistři na Štvanici proti Bohemians také směřovali za vítězstvím, musel být za stavu 5:2 v závěru druhé třetiny ukončen kvůli dešti. Hrát se bude znovu. Od začátku. A od stavu 0:0.

Pak už se Chodov chystal na Pohár mistrů. V Boras na jihozápadě Švédska splnil očekávání čtvrtfinálovým vítězstvím 8:4 nad norskými vicemistry Greaker IBK. V semifinále pak Pražané vypadli se Storvretou, švédským šampionům podlehli 2:7. Ze severu se Chodov vrátil v neděli.

Boleslav naposledy hrála 24. září v Jičíně proti Pardubicím ( vítězství 10:6), pak se chystala na Chodov. "Očekávám kvalitní zápas, protože se utkají dva týmy, které chtějí útočit na titul," říká boleslavský kouč Jan Pazdera.