Další soupeř ze severu: do Boleslavi jede Liberec

Florbalový říjen v Městské sportovní hale v Mladé Boleslavi patří převážně soubojům se Severočechy. Po dvojutkání proti České Lípě (v lize i v poháru) teď Technology Florbal Mladá Boleslav narazí na Liberec. Hraje se na sváteční sobotu 28. října od 19 hodin.

Soupeření se Severočechy zatím Boleslavi svědčí. V Tipsport Superlize porazila Českou Lípu 7:4, v Poháru České pojišťovny přidala ještě o gól více a bylo z toho vítězství 8:4. Zmínit můžeme i další superligový zápas proti Ústí nad Labem, který se sice hrál v Teplicích, ale Boleslav zvítězila 14:3.

Jak si teď povede proti Liberci, dalšímu sokovi ze severu?

Ostražitě odpovídá boleslavský trenér Jan Pazdera: "Dobře si pamatujeme, že nás Liberec trápil v domácím utkání na jaře před play-off, dokáže urputně bránit celých šedesát minut. Bude to pro nás náročný zápas z pohledu koncentrace na celý průběh. Zároveň půjde o poslední utkání před reprezentační přestávkou, navíc s Libercem vždy bývá dobrá atmosféra."

Vedle Radka Valeše je stabilním lídrem libereckého týmu exboleslavský Petr Salát. V týmu soupeře nově od této sezony nastupují také nedávní boleslavští junioři Jakub Kopecký s Vojtěchem Hrůzou, už delší čas jsou v mužstvu Jan Baudisch s Danielem Kroupou.

Poslední liberecké představení mělo podobné rysy jako to boleslavské: dotahování, vyrovnání na poslední chvíli a bod do tabulky. Liberec doma proti Ostravě vyrovnal na 6:6 v čase 59:54 a prohrál 6:7 v prodloužení. Boleslav ve Vítkovicích dorovnala na 5:5 ještě o vteřinu později a padla  5:6 po nájezdech

Věděli jste, že...

exboleslavský Petr Salát o minulém víkendu zaznamenal svůj 400. bod v základní části v nejvyšší soutěži? Z toho 105 jich bylo během jeho čtyř sezon v Mladé Boleslavi.