Devatenáctce se dařilo, i s přispěním Bíny a Zakonova

Tři zápasy, dvě výhry. Reprezentační přestávka se týkala i juniorů a český národní tým do devatenácti let podstoupil úspěšnou prověrku ve Švýcarsku. Součástí výběru byli i dva hráči Technology Florbal Mladá Boleslav - útočník Jakub Bína a obránce Filip Zakonov.

Pátek 5. 2. Švýcarsko - Česko 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Jak se později ukázalo, úvodní zápas byl i tím nejvyrovnanějším - a ve prospěch českého týmu ho zlomil Jakub Bína. Na přesilovkový gól z úvodu druhé třetiny navázal v úplném závěru. Za stavu 4:4 v čase 59:13 proměnil trestné střílení. A Češi se mohli poprvé smát.

Sobota 6. 2. Švýcarsko - Česko 10:5 (2:1, 5:1, 3:3)

Výrazná švýcarská odveta. Po dvou třetinách bylo v podstatě rozhodnuto. V té poslední korigoval skóre jednou i Bína.

Neděle 7. 2. Švýcarsko - Česko 3:10 (0:2, 1:4, 2:4)

Co třetina, to Bínův gól. Boleslavský útočník tak dohromady nastřílel při trojutkání šest z celkových dvaceti českých tref. Filip Zakonov v závěrečném zápase přihrál na dva góly.