Druhé místo na Florbalových válkách, pátá příčka na Tatran Cupu

Na Florbalových válkách v České Lípě vyválčila Mladá Boleslav druhé místo. Celkovým vítězem se stalo Kladno, za týmem Technology se umístily Česká Lípa a Vinohrady. Boleslavští starší žáci navíc o víkendu bojovali také na Tatran Cupu, kde obsadili pátou příčku.

Celý klub na Florbalových válkách v České Lípě

Kluby se na Florbalových válkách utkávaly v unikátním systému turnaje - všechny výhry napříč různými kategoriemi měly stejnou hodnotu.

Mladá Boleslav v České Lípě vyválčila dílčí vítězství v kategoriích přípravka, starší žáci, dorostenci, junioři, žákyně a dorostenky+juniorky. Celkově pak skončila stříbrná za vítězným Kladnem.

Pohoda v České Lípě. Florbalové války byly pro Mladou Boleslav povedené. 2x foto: Facebook FBC Česká Lípa

Tatran Cup v podání starších žáků

Souběžně s Florbalovými válkami v České Lípě probíhal o uplynulém víkendu také Tatran Cup a boleslavští starší žáci na něm obsadili páté místo.

Základní skupina: vs. Bučis Team 10:3, vs. Pardubice 10:2. Čtvrtfinále: vs. Tatran Střešovice 3:4. O 5. - 8. místo: vs. Bučis Team 13:2, vs. Hradec Králové 3:2.

Komentář trenéra Tomáše Nováka: Po výsledkově i herně výborně zvládnuté skupině jsme šli do čtvrtfinále z prvního místa. V něm jsme narazili na Tatran, který na MČR žáků 2016 skončil třetí. Sehráli jsme skvělý zápas, převážně jsme měli navrch, avšak nezvládli jsme konec zápasu a prohráli jsme 3:4. V souboji o 5. - 8. místo jsme se nejdřív utkali opět s Bučisem Praha a po příliš nepovedených dvou třetinách (stav 3:2), jsme nakonec zvítězili s přehledem. O 5. místo jsme se utkali s týmem Hradce Králové a urvali vítězství 3:2, když v poslední minutě vystřelil vítězství Sebastián Šlechta. Děkuji klukům za jejich obětavé výkony, protože celý turnaj odehráli pouze v 11 hráčích. Dokázali, že jsou schopní hrát vyrovnaně i s tak skvělým týmem, jako je Tatran a za to ode mě mají hlubokou poctu.

Dobrá práce! Starší žáci na Tatran Cupu solidně potrápili i pořádající Střešovice.