Inspirováni áčkem porazili elévové v turnajovém finále Tatran

Ve čtvrtek 15. ledna porazilo naše mužské áčko v extraligovém duelu Tatran Střešovice 7:6, v sobotu 17. ledna jej napodobili elévové, kteří soupeře stejného jména zdolali ve finále nejvyššího koše své soutěže 6:5 po samostatných nájezdech.

Naši devíti až desítiletí šikulové si museli na turnaji v Kladně nejprve proklestit cestu do finále přes dvě výhry ve skupině. Úvodní ranní zápas byl spíše v jejich režii, ačkoliv u těchto zahřívacích zápasech trenér nikdy neví, co malí svěřenci na hřišti začnou vymýšlet. Ti naši nakonec vymysleli trenérovi A.Tůmovi v závěru vítězné drama nad Orkou Čelákovice 3:2. Na konci druhého utkání měla nad námi zase gólově navrch Sparta Praha, my ale ve svém středu přesného střelce Ondřeje Pechana (na fotce výše v bílém dresu vlevo, v souboji o míček vpravo je Marek Macků), který v poslední minutě dvěma brankami otočil výhru na naši stranu (4:3).

Finále proti Tatranu začal náš tým výborně, dokázal si postupně vybudovat vedení už 3:0. Což ale u prcků-florbalu nic neznamená. Soupeř otočil na 3:4, v druhé půli druhého poločasu přetahovaná o výsledek. A opět v poslední minutě naše vyrovnání na 5:5, Ondra Pechan tentokrát v roli nahrávače. Finálové nájezdy dospěly do čtvrté série, ve které tatraňák neuspěl, náš Michal "Fíša" Fišera (na úvodní fotce k článku) naopak nekompromisně proměnil a okamžitě se stal terčem oslav svých spoluhráčů.

Elévové se tak nechali inspirovat dva dny starou domácí výhrou extraligového áčka nad Tatranem, úspěšně zvládnutými nájezdy pak na oplátku hodili áčku rukavici před úterním pohárovým finále proti Brnu. V něm ji pomyslně zvednul například úspěšný nájezdník Radim "Kréňa" Křenek, protože umístil svou střelu obdobně jako v sobotu jeho svěřenec Fíša, který je již plně zapojen do programu Křéňových mladších žáků. Fíša určitě pozorně finále v Opavě sledoval a ze solidně provedeného nájezdu svého trenéra měl jistě patřičnou radost.