Klíčová výhra na Chodově? Teď nesmíme nic podcenit, říká Pazdera

Mladá Boleslav nakročila k obhajobě prvenství v základní části Tipsport Superligy, teď ještě zbývá bezpečně došlápnout. Po nedělní výhře 5:3 na Chodově je tým trenéra Jana Pazdery první a čekají ho zápasy v Brně a doma se Znojmem. “Nesmíme teď nic podcenit,” říká boleslavský kouč.

Vaše hodnocení zápasu na Chodově?

Bylo to hodně těžké utkání a bylo vidět, že důležitost toho momentu dostala pod tlak oba týmy. Jak my, tak i Chodov chyboval. Byla to taktická bitva, víc se bránilo než útočilo. Přesto díky chybám mohlo padnout víc gólů. My jsme měli dobrou první třetinu, ale nevytěžili jsme z ní víc branek. Chodov byl produktivnější. Ve druhé třetině hrál Chodov lépe než my, ale přidal jen jednu branku.

A pak za stavu 1:3 z boleslavského pohledu přišel obrat. Co se před třetí třetinou dělo?

Bavili jsme se v šatně o tom, že musíme naši hru zjednodušit. Do té doby jsme hráli proti chodovskému staženému bloku celkem složitě. Chtěli jsme být aktivnější v napadání, stáhli jsme hru na tři křídelní dvojice, dva centry a dva obranné páry. Hodně nám to pomohlo, dostali jsme se do tempa. V momentě, kdy jsme přenesli pokyny ze šatny na hřiště, jsme začali dávat branky. Ano, předcházely tomu šance, které jsme neproměnili. Chodov měl také příležitosti, aby rozhodl, ale výhru máme my. I když to s námi v určitých momentech nevypadalo dobře, jsme rád, že jsme se zmobilizovali a otočili skóre.

Jak si vážíte výhry vzhledem k okolnostem v tabulce a vrcholící základní části?

Je pro nás důležitá. Jsme ambiciozní, chceme být první a víme, že tahle pozice je pro play-off jednodušší. Cítím, že v této sezoně mohou být čtvrtfinálové série náročnější než v předchozích letech a chceme si vybírat jako první. Máme k tomu nakročeno, teď ještě musíme zvládnout zbývající dva zápasy.