Mimořádný úspěch dorostu: na MČR skončila Boleslav bronzová

Technology Florbal Mladá Boleslav slaví mimořádný mládežnický úspěch. Postarali se o něj dorostenci, kteří na závěrečném turnaji Mistrovství České republiky v Ostravě dotáhli sezonu 2017/2018 až k bronzovým medailím.

Boleslavský dorost v této sezoně bořil dosud nepřekonané bariéry - nejdřív obsadil druhé místo v nabité středočesko-pražské základní skupině, čímž se poprvé v historii kvalifikoval do nadstavbové části. V jejím osmifinále pak v Ústí nad Labem před týdnem zvládl další fázi. Z TOP 12 postoupil na závěrečný turnaj pro TOP 8 družstev.

Boleslav v sobotu ráno mířila do Ostravy s vědomím, že ji čeká domácí papírový favorit. Tým Technology však ve čtvrtfinále hraném na dva zápasy dokonale šokoval Ostravu a po výhrách 5:3 a 7:2 postoupil do nedělních bojů o medaile.

V semifinále nechybělo k dalšímu úspěchu mnoho, Boleslav přehrávala Tatran, ale pozdějším střešovickým šampionům podlehla 1:2.

Boleslavský tým se dobře připravil na boj o bronz a zápas o třetí místo vyhrál nad Brnem 2:1 v prodloužení. Hotovo! Medaile míří do Boleslavi.

Bronzový dorostenecký tým na MČR v Ostravě tvořili Marek Macík, Ondřej Tomšík, Zdeněk Vyhnánek, Štěpán Švejda, Filip Kučera, Martin Sobotka, Matěj Prokorát, Marek Korych, Jan Zoufalý, Ondřej Pužman, Sebastián Šlechta, Daniel Goll a Daniel Martínek. Součástí výpravy byli také Jakub Pařízek, Adam Hájek a Vojtěch Dufek.

Boleslavské dorostence vedli trenéři Tomáš Novák a Lukáš Studený.

Sportovní a organizační stránku zaštiťoval na místě sportovní manažer Jan Pazdera.