Nedělní souboj na Chodově: dva nejlepší týmy proti sobě

Šlágr. Hit. Zápas, který přitahuje obrovskou pozornost a v němž jde o hodně. Souboj Chodova a Mladé Boleslavi, dvou týmů z čela Tipsport Superligy, už může určit vítěze základní části, nebo k triumfu jedno z mužstev hodně přiblížit. Utkání 21. kola se hraje na Jižním Městě v neděli 21. února od 17 hodin.

Pozice před finišem jsou rozdány: 1. Chodov 54 bodů, 2. Mladá Boleslav 52. Nikdo další už do souboje o dílčí vítězství zasáhnout nemůže.

Chodov už po neděli teoreticky může slavit prvenství po základní části, ale k tomu potřebuje tři body. To Mladá Boleslav nechce dopustit, tříbodový triumf by jí dal lepší výchozí pozici před závěrečným kolem. Remíza s jakýmkoliv výsledkem v prodloužení či po nájezdech spíš nahrává Pražanům.

Mladá Boleslav vstřebávala pondělní krach 5:9 s FbŠ Bohemians, teprve druhou porážku v superligové sezoně. Leč nedělní přímý souboj o první místo s Chodovem je snad tou nejlepší možností na nápravu.

Lepší týmy - aspoň z pohledu jejich dominance v základní části - momentálně Tipsport Superligu nehrají. Ve výsledkovém přehledu Chodova vybočuje jediný červený výsledek: říjnová prohra 3:4 v Mladé Boleslavi.

Připomeňte si napínavou superligovou bitvu z úvodu sezony

Zveřejnil(a) Florbal Mladá Boleslav dne 11. říjen 2015

Dalšího superligového přemožitele už Chodov nenašel, byť pak ještě ztratil tři body za "pozdní" výhry: 11:10 v prodloužení v Brně, 6:5 v prodloužení v Ostravě, 4:3 po nájezdech nad Otrokovicemi.

"Měl by se hrát nejlepší možný superligový florbal. Týmy se dobře znají, v sezoně na sebe narazily už dvakrát," připomíná boleslavský trenér Jan Pazdera kromě superligového střetu i pohárový vzájemný zápas (6:5). "Oba zápasy byly vyrovnané a rozhodli jsme je v závěru. V neděli primárně půjde o výhru v základní části, což je obrovská motivace pro oba týmy."

Chodov oblékne zápas do slavnostního kabátu, odstartuje oslavy 25. výročí od založení klubu a o první přestávce uvede pět svých osobností do nově vzniklého Klubu legend.

Na hřišti se potká spoustu reprezentantů, lákájí třeba i dostihy o korunu krále bodování. Chodovský Patrik Dóža (59 bodů, 31+28) aktuálně drží dvoubodový náskok před boleslavským Jiřím Curneym (57 bodů, 26+31).