Nejdřív si nadával, pak nabuzený Salát přece rozhodl

​Ze smolaře hrdinou! Útočník Petr Salát nejprve v prodloužení zápasu v Brně nevyužil velkou šanci na brankovišti, ale při dalším střídání – v mnohem těžší pozici – vymetl růžek. Dokonal tím obrat z 2:5 a rozhodl o boleslavské výhře 6:5.

Při první šanci stačilo jen doklepnout míček. Co se stalo?

Balonek mi trochu skotačil a místo toho, abych trefil ze tří čtvrtin volnou bránu, jsem míček poslal do padajícího gólmana.

A pak jste při střídání u lavičky mrsknul hokejkou.

V duchu jsem si hodně nadával. Koho by to nenaštvalo? Taková šance se musí proměnit a je jedno, jestli balonek skákal, nebo ne.

Měl jste o to větší touhu rozhodnout při dalším střídání?

Za normálních okolností bych možná nevystřelil, ale byl jsem trochu frustrovaný z toho, že tu předchozí situaci jsem nedal. O to větší razanci jsem možná do té střely dal. Nebyla to tak velká šance jako ta první, ale dobře jsem se trefil k tyči a gólman to nestihnul.

Pro Boleslav bylo utkání v Brně hodně těžké, že?

Hráli jsme dobře, celý zápas jsme byli lepší než Brno, měli jsme spoustu střel, ale musíme proměňovat gólovky. Měly z toho být tři body, ale i dva za té situace, ve které jsme byli, jsou pro nás zlaté.

Vyplynul náročný vývoj z neproměněných šancí v úvodu?

Možná ano. Pak jsme dělali zbytečné chyby na středu, odkud jsme dostali trochu hloupé góly.

Bude se vám pod dojmem obratu lépe pracovat během reprezentační přestávky?

Asi ano. Rozhodně máme na čem pracovat, do obrany to není úplně dobré. Je vidět, že když chceme, umíme dávat góly, ale musí se nám to dařit ve všech třetinách. Ne až v té třetí, když jde do tuhého.