Odveta za listopad: Boleslav hostí Ostravu

Za poslední dobu je to nejspíš nejzrádnější mladoboleslavský soupeř. Technology Florbal MB v 15. kole AutoCont extraligy nastoupí v Městské sportovní hale proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, hraje se v sobotu 10. ledna od 19 hodin.

Proč nejzrádnější soupeř? Ostrava se totiž aktuálně nachází mimo příčky zaručující postup do play-off, jenže Mladou Boleslav umí překvapit.

V minulé sezoně vyhrála v Mladé Boleslavi 7:5 a v probíhajícím ročníku byla týmem, který zastavil šňůru osmi boleslavských extraligových výher v řadě. V listopadu vyhrála domácí Ostrava 6:5. Už jen proto se dá počítat s tím, že to v sobotu nebude lehké.

"Očekávám úplně jiný zápas než na podzim v Ostravě. Pokud vše klapne, nebojím se, že bychom nevyhráli. Navíc k tomu připočítávám touhu oplatit prohru z podzimu a napravit poslední dvě porážky v lize," říká boleslavský útočník Tomáš Chroust.

Ostrava hrála poslední zápas 21. prosince proti Otrokovicím, domácí už mají za sebou novoroční premiéru, ve středu zvládli těžké semifinále Poháru České pojišťovny a po výhře 5:3 přešli přes Chodov.

"Doufám, že navážeme na poslední třetinu z pohárového utkání a zase po nějaké době zahrajeme celých šedesát minut. Musíme být koncentrovaní a plnit své úkoly," nabádá střelec závěrečného gólu proti Chodovu.