Po osmi letech jede Mladá Boleslav do Znojma

Čtyři pamětníky posledního vzájemného zápasu se Znojmem má ve svém kádru Technology Florbal Mladá Boleslav, na sváteční pátek 17. listopadu se boleslavský tým vydává na jih Moravy znovu - takřka po osmi letech. Ve Znojmě odehraje zápas 12. kola Tipsport Superligy, začíná se v 18 hodin.

Vánoce se blížily a Mladá Boleslav si tehdy v posledním utkání roku 2009 nadělila tři body za výhru 5:1. Dva přesilovkové góly vstřelil Pavel Bouška, na hřišti byli i kapitán Petr Novotný, nynější kondiční trenér Radek Gwuźdź a tehdejší mladíček Martin Rožnovják.

Bylo to naposledy, kdy se Boleslav ve Znojmě ukázala. Naposledy do pátku - Znojmo je zpět v nejvyšší soutěži a na vzájemný duel dojde na svátek 17. listopadu.

Víc než na zmíněnou výhru 5:1 by se dalo vzpomínat na znojemský zážitek v lednu 2009. Třetí třetina se chýlila k závěru, skóre ukazovalo 4:4 a třináct vteřin před koncem domácí rozehrávali u boleslavské branky. Hosté rychle získali míček, posunuli ho k Novotnému a ten v čase 59:57 dovršil hattrick. Výhra 5:4!

Teď už opusťme minulost. Znojmo má za sebou slušnou sérii posledních utkání: bodovalo v Ústí nad Labem (3:4 v prodl.), v televizním derby slavně přetlačilo Brno 3:2, porazilo Českou Lípu (7:6 v prodl.) a naposledy v sobotu deptalo Vítkovice (4:6). Ještě v 55. minutě přitom nováček vedl 4:3...

"Do zápasu jdeme jako favorit, ale s vědomím toho, že Znojmo na domácí půdě dokáže potrápit i silnější týmy jako v posledním kole Vítkovice. Bude důležité, abychom navázali na naši stoupající výkonnost," připomněl boleslavský trenér Jan Pazdera nedělní vítězství 9:5 nad Chodovem.

Věděli jste, že...

za Znojmo v této sezoně do osmi superligových zápasů nastoupil Milan Fridrich? Asistent trenéra národního týmu dal šest gólů a na šest nahrál.