Souhrn: hráči Technology Florbal MB na EFT v Brně

Tři těžcí soupeři ve třech dnech, strhující zápasy, skvělá atmosféra. Euro Floorball Tour v Brně ozdobilo reprezentační přestávku - i se třemi hráči Technology Florbal Mladá Boleslav. Jak se jim dařilo?

Muži: Česko - Švédsko 1:9 (1:2, 0:4, 0:3)

V české sestavě: Jiří Curney a Jan Natov.

Napodobit senzaci z posledního domácího EFT v České Lípě? Sen byl o dost dál než realita. Ne, tentokrát Češi na Švédy neměli. Curneymu patřilo místo na pravém křídle elitního útoku vedle Matěje Jendrišáka a nováčka Miloše Tyla, Natov bojoval ve formaci s Milanem Tomašíkem a Patrikem Dóžou a vysloužil si od diváků ČT sport ocenění reprehero pro nejlepšího českého hráče zápasu.

Junioři: Česko - Švédsko 5:4 po nájezdech (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)

V české sestavě: Jakub Bína pouze na tribuně.

Repete se povedlo. Jak junioři zakončili předchozí cyklus na mistrovství světa, tak zahájili i ten nový. Porazili Švédsko! Po jarní radosti v prodloužení zápasu o bronz tentokrát sťali soupeře na nájezdy. Boleslavský Jakub Bína se v úvodním utkání do sestavy nevešel.

Muži: Česko - Finsko 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)

Přesilovková teč Jiřího Curneyho ze 45. minuty nabudila český tým! Domácí sice ztráceli 2:5, ale hodně si věřili - i díky skvělé podpoře 2 305 fanoušků! Série českých dvouminutových trestů však zabrzdila nápor a Finové si pohlídali vítězství 6:3.

Junioři: České - Finsko 2:6 (1:1, 1:2, 0:3)

V české sestavě: Jakub Bína.

Po švédském skalpu dřeli čeští junioři také o den později proti finským mistrům světa. Třetí formace s Jakubem Bínou působila kompaktně a zodpovědně - se zabezpečenou obranou a spoustou nebezpečných brejků. Zápas zlomila až třetí třetina, kterou Finové s výrazně starším týmem vyhráli 3:0.

Muži: Česko - Švýcarsko 5:6 (1:1, 4:1, 0:4)

Tahle prohra bolí! Většinu času měli domácí zápas pod kontrolou, i s přispěním druhé Curneyho trefy na turnaji narostl český náskok do konce druhé třetiny až na 5:2. Ale nestačil. Švýcaři čtyřgólovou poslední třetinou zápas převrátili.

Curney gólem zaokrouhlil počet reprezentačních kanadských bodů na 40 (27+13 ve 34 zápasech).

Junioři: České - Švýcarsko 8:9 (4:2, 2:2, 2:5)

I junioři měli proti Švýcarům solidně našlápnuto. Dvě třetiny vedli, v té poslední se skóre přelévalo ze strany na stranu, jeden z gólů dal také Jakub Bína. Švýcaři však povedeným závěrem napodobili své dospělé krajany a tři a půl minuty před koncem rozhodli.