Sváteční florbal: do Mladé Boleslavi míří vedoucí Brno

Na sváteční termín se Mladá Boleslav těší na sváteční florbal - pro lídrovi Tipsport Superligy! V úterý 17. listopadu do Městské sportovní hale přijede itelligence Bulldogs Brno, hraje se od 16 hodin. Velkou bitvu týmů z čela si určitě nenechte ujít!

Když hrála Mladá Boleslav začátkem jara proti Brnu naposledy, byl to pro ni mimořádný den. Čtvrtou semifinálovou výhrou si zajistila historický postup do Superfinále. Série běžela v rytmu celé minulé sezony, ve které se týmy utkaly dohromady sedmkrát, z toho šest zápasů patřilo týmu Technology.

Jak to bylo v minulé sezoně

Základní část, 7. kolo: Brno - Mladá Boleslav 5:6 v prodl.
Základní část, 12. kolo: Mladá Boleslav - Brno 4:5 po nájezdech
Finále Poháru České pojišťovny: Mladá Boleslav - Brno 5:4 po nájezdech (v Opavě)
Semifinále play-off, 1. zápas: Mladá Boleslav - Brno 5:4 v prodl.
Semifinále play-off, 2. zápas: Mladá Boleslav - Brno 3:2
Semifinále play-off, 3. zápas: Brno - Mladá Boleslav 3:4 po nájezdech
Semifinále play-off, 4. zápas: Brno - Mladá Boleslav 5:6 po nájezdech

Z přehledu výsledků v minulé sezoně je do očí bijící, že rozhodovaly naprosté maličkosti. Buldočí osobka nedovolila výraznější rozdíly ve skóre.

"Od kluků jsem si zjišťoval informace z minulých zápasů, ale je potřeba říct, že v obou týmech došlo od té doby ke změnám," říká kouč Technology Florbal Mladá Boleslav Jan Pazdera.

Brno se vyrovnalo s letním odchodem Martina Koutného na Chodov, pořídilo si expardubického Radka Krajcigra a také díky jeho 15 trefám v dosavadním průběhu Tipsport Superligy vede pořadí - o skóre před Chodovem a o bod před třetí Mladou Boleslavi.

Brno je posledním týmem soutěže, které dokázalo bodovat ve všech devíti zápasech. Naposledy v neděli sice poprvé prohrálo, ale až v prodloužení 10:11 doma s Chodovem, a to navíc dostalo dva góly až v poslední minutě základní hrací doby.

"Víme, co proti brněnské osobní obraně chceme hrát. Věřím, že zápas zvládneme nejen výsledkově, ale i herně," podotýká Pazdera.