Trojboj na severu začne v neděli v Ústí nad Labem

Zápasový kalendář třikrát za sebou vyšle Technology Florbal Mladá Boleslav na sever. V neděli 7. ledna hraje vedoucí tým Tipsport Superligy u nováčka v Ústí nad Labem, pak se představí v České Lípě a vrcholem bude pohárové finále v Mostě proti Vítkovicím.

Klání s Ústím nad Labem bude pomyslnou první etapou při trojboji na severu.

"Ústí uhrálo všechny své body doma, dokázalo potrápit i favority Tatran a Vítkovice. Přesto je pro nás povinností uhrát tři body," říká boleslavský trenér Jan Pazdera před nedělním zápasem 19. kola.

V něm poprvé v sezoně od začátku nastoupí obránce Radim Křenek, jenž většinu dosavadního ročníku promeškal kvůli zranění ruky.

Boleslav už má za sebou zkušenost s Ústím z říjnového výjezdního superligového utkání v Teplicích, kde nováčka porazila  14:3. Především ve třetí třetině favorit spustil palbu a za 20 minut nasázel sedm branek.

Po představení v Ústí si Boleslav dá do navigace souřadnice směřující na sever i při dalších dvou cestách. V sobotu 13. ledna ji čeká další nováček v České Lípě a v úterý 16. ledna odehraje finále Poháru České pojišťovny v Mostě. Tam postoupila zásluhou čtvrteční semifinálové výhry  12:3 venku nad Bohemians.

Věděli jste, že...

Ústí ve svém posledním předvánočním zápase málem obralo Vítkovice? Nováček doma prohrál 4:5 gólem v čase 57:19.