V pátek na extraligu a pro podpis bronzových medailistů z MS!

Na 25 dnů se odmlčela AutoCont extraliga, do Mladé Boleslavi se vrací v pátek 19. prosince. V posledním domácím předvánočním utkání do Městské sportovní haly přijede itelligence Bulldogs Brno. Zápas začíná v 19 hodin, po jeho skončení se můžete těšit na autogramiádu bronzových medailistů z MS Jana Jelínka a Jiřího Curneyho.

Souboj z čela: druhý proti čtvrtému

Před mistrovstvím světa Mladá Boleslav v domácím prostředí odehrála šest extraligových zápasů a pokaždé to byl gólový mejdan. Vždyť tým kouče Jana Zahalky doma nastřílel v průměru víc než 11 gólů na utkání.

Tentokrát se žádná formalita na hřišti nečeká, Brno patří mezi nejlepší! Po polovině základní části drží čtvrté místo, získalo o bod víc než další nejbližší pražští pronásledovatelé Chodov a Sparta. Druhá Mladá Boleslav drží před Brnem šestibodový odstup a při vzájemném zápase ho chce pochopitelně navýšit.

„Čeká nás těžký zápas. Víme, že Brno se na nás během reprezentační přestávky pečlivě připravovalo,“ řekl boleslavský trenér Jan Zahalka.

V Brně se Boleslavi povedl obrat

První vzájemný zápas sezony se hrál o svátečním úterý 28. října a výkon v Brně byl jedním z těch, který se boleslavskému trenérovi hodně líbil.

Hosté navzdory územní převaze prohrávali ještě čtyři minuty před koncem základní hrací doby 2:5, ale touha po bodech byla silnější. Boleslav stihla srovnat a v prodloužení rozhodla – 6:5.

Rozhodovat budou sudí, kteří pískali finále MS

Duel týmů z čela extraligové tabulky bude prestižní i díky delegaci sudích. Rozhodovat budou Petr Černý a Jiří Janoušek, kteří v neděli pískali finále mistrovství světa Švédsko – Finsko. Mimochodem, zápas o světový titul jim byl svěřen i před dvěma lety.

Uplynulý šampionát ve švédském Göteborgu byl jejich šestým v kariéře a současně posledním. Jak spolu vycházejí a zároveň se doplňují na hřišti, vysvětloval Jiří Janoušek ve Švédsku při rozhovoru s novináři: „Petr jede podle pravidel. Já spíš hráče seřvu, snažím se to podat otcovsky. Občas jsem i sprostý, ale lepší, než hráče vylučovat na dvě plus deset minut. Samozřejmě se někdy i pohádáme, ale kdyby to nebylo v pohodě, tak spolu nejsme. Ženil jsem se až ve čtyřiceti, takže moje první manželka je vlastně Petr.“

Pozápasová autogramiáda Jelínka a Curneyho

Jelikož je zápas s Brnem posledním domácím setkáním s fanoušky před Vánoci, bude rozlučka s rokem 2014 zakončená speciálně.

Po utkání proběhne na hrací ploše autogramiáda bronzových medailistů Jana Jelínka a Jiřího Curneyho. Podpisové karty naleznete v zápasovém programu, který bude tradičně k dostání zdarma při vstupu do Městské sportovní haly. Případně si samozřejmě můžete přinést cokoliv jiného, kde byste měli rádi zvěčněný podpis úspěšných reprezentantů.

Po autogramiádě bude k dispozici také klubový fotograf, pokud budou mít fanoušci zájem o společné portréty s reprezentanty.